Informacija
iBiblioteka
DUK

Lolita Jolanta Piličiauskienė, Giedrė Gabnytė „Emocinio imitavimo metodas muzikos mokykloje: kūrinio interpretacijos aspektas mokinio muzikinės kultūros ugdymo kontekste“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Monografijoje „Emocinio imitavimo metodas muzikos mokykloje: kūrinio interpretacijos aspektas mokinio muzikinės kultūros ugdymo kontekste“ pateikiamas tyrimas apie Emocinio imitavimo metodo poveikį muzikos kūrinio interpretacijai. Gauti rezultatai atspindi pedagogų požiūrį į šį demokratinį ir plataus poveikio metodą. Analizuojant 26 vaizdo pamokas, kurios buvo nufilmuotos Lietuvos muzikos mokyklose, atskleidžiamas jo poveikis kūrinio atlikimo bruožams, teksto aiškumui, frazuotei, mokinio jaučiamo sceninio nerimo mažėjimui, jo emocinės kompetencijos ugdymui bei viso muzikavimo proceso darnai.

Monografijoje pateikiami praktiniai pavyzdžiai, kaip formuoti muzikos kūrinio interpretacinius gebėjimus, panaudojant Emocinio imitavimo metodą. Taip pat atskleidžiamos pagrindinių muzikos žanrų – pjesės, etiudo, polifonijos ir stambios formos pateikimo galimybės.

Ši monografija turėtų sudominti muzikos edukologus ir Lietuvos muzikos mokyklų pedagogus, kurie tyrinėja muzikinį ugdymą, jo metodus ir siekia ne tik formuoti mokinių gebėjimą groti, bet ir lengviau ugdyti jų interpretacinius gebėjimus, kūrybiškumą, artistiškumą, įtaigumą. Panaudojant Emocinio imitavimo metodo teikiamas galimybes, ši monografija taip pat aktualizuoja patį muzikos dalyką.