Informacija
iBiblioteka
DUK

Rita Pauliukevičiūtė, Gabija Surdokaitė-Vitienė „Pro Rytų vartus: Orientas Lietuvos liturginėje tekstilėje XVI–XX amžiais“

Rita Pauliukevičiūtė, Gabija Surdokaitė-Vitienė „Pro Rytų vartus: Orientas Lietuvos liturginėje tekstilėje XVI–XX amžiais“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Knygoje kalbama apie Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejų, kuris saugo didžiausią ir vertingiausią senosios tekstilės rinkinį Lietuvoje. Muziejuje yra pristatomi unikalūs Oriento kraštų audiniai ir siuvinėti dirbiniai, kurie išliko Lietuvos liturginėje tekstilėje. Nors Rytų šalių daiktai ir meno dirbiniai, tarp jų ir tekstilė, Europos kraštus pasiekė gana anksti, labiausiai jie išpopuliarėjo XVII–XVIII amžiuje. Oriento įtaka formavo vietinę krašto tekstilę, o į ją darė įtaką iš Rytų atvykę meistrai. Knygoje „Pro Rytų vartus: Orientas Lietuvos liturginėje tekstilėje XVI–XX amžiais” publikuojami Kinijoje, Osmanų imperijoje, Persijoje, Indijoje, Vidurinėje Azijoje sukurti audiniai ir siuviniai. Pristatomi pagrindiniai šių kultūrų tekstilės bruožai, jų poveikis Europos menui, taip pat paliečiama Lietuvos ir Rytų kultūrų sąveika. Tai yra svarbi knyga, kuri padeda suprasti, kaip Rytų kultūros paveikė Europos tekstilę ir menu. Taip pat kaip Lietuva buvo susijusi su šia kultūrine sąveika.

Užsakyti leidinį