Werner Herzog „Kiekvienas už save ir Dievas prieš visus. Atsiminimai“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Werner Herzog (1942.09.05 Miunchenas) – vokiečių režisierius, aktorius, kino scenaristas, prodiuseris. Vienas žymiausių Naujojo kino vokiečių režisierių. 20 a. 7 dešimtmečio pradžioje Miuncheno universitete studijavo istoriją, literatūrą, teatrą, muziką, naktimis dirbo suvirintoju plieno gamykloje. 1962 sukūrė debiutinį trumpametražį filmą Heraklis, 1967 – ilgametražį vaidybinį filmą Gyvenimo ženklai (1968, Berlyno kino festivalio prizas). 1963 Miunchene įkūrė kino bendrovę Werner Herzog Filmproduktion, tapo savo filmų prodiuseriumi. Keliavo po Meksiką, Jungtinę Karalystę, Graikiją ir Sudaną. Filmavo visame pasaulyje, pagal savo scenarijus sukūrė daugiau kaip 60 vaidybinių ir dokumentinių filmų.
Tarp jų Agirė, Dievo rūstybė (1972), Kiekvienas už save ir Dievas prieš visus (1974, Kanų kino festivalio prizas 1975), Stiklo širdis (1976), Fickaraldas (1982, Kanų kino festivalio prizas), Ten, kur svajoja žaliosios skruzdėlės (1984), Akmens šauksmas (1991), Nenugalimasis ( 2001). Juose vyrauja civilizacijos nuosmukio, žmogaus vienatvės, elgsenos ekstremaliose egzistencinėse situacijose temos; būdinga primityvių kultūrų ir technokratinės visuomenės priešprieša, paslaptingi, egzotiški peizažai, nusivylimo nuotaika. Įvairiomis raiškos priemonėmis (aktoriai neprofesionalai, herojai – keistuoliai, su psichine ar fizine negalia, savo idėjų fanatikai) W. Herzogas kuria mistiško, svetimo pasaulio vaizdą.
Pastatė operų (R. Wagnerio Lohengrinas 1987 Bayreutho festivaliui, Tanhoizeris Sevilijos Teatro de la Maestranza 1997, Šv. Karolio teatre Neapolyje 1998, Didžiajame teatre Palerme 2000, Grand Opera Houstone 2001), dramos spektaklių.
Vaidino P. Coxo, W. Wenderso, savo ir kitų režisierių filmuose.
Parašė knygų (Apie ėjimą ledu, 10 eilėraščių (abi 1978), Nenaudingųjų užkariavimas (2004), Pasaulio sutemos (2021, lietuvių kalba 2022), memuarus Kiekvienas už save ir Dievas prieš visus (2022). Ši knyga tapo tikra sensacija ir jau priskiriama literatūros klasikai.

Užsakyti leidinį