Informacija
iBiblioteka
DUK

„Kaip pasakoti apie meną? Dailės istorija, kritika, tekstai ir pasakojimai Lietuvoje“ (Acta Academiae Artium Vilnensis 107)

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

2021 m. pavasarį Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas surengė konferenciją „Kaip pasakoti apie meną? Dailės istorija, kritika, tekstai ir pasakojimai Lietuvoje“, kurioje kviesta pažvelgti į Lietuvos dailės istorijas, jų kūrėjus, pasakojimo strategijas, stilius ir siekius, kitaip tariant, diskutuoti apie patį pasakojimą. Konferencijos pranešimai ir diskusijos paskatino toliau plėtoti produktyvią temą ir sudaryti jai skirtą serijos “Acta Academiae Artium Vilnensis” 107 numerį.
„Dailės istorijos ir kritikos tikslas – atverti meno kūrinį ir su juo susijusius istorinius kontekstus ar nūdienos reiškinius suvokėjo vaizduotei. Juk meno kūrinius matome ne tik muziejuose, galerijose, miesto aikštėse ir iliustruotose knygose, jie ne mažiau tikrai ar net intensyviau gyvena žiūrovų sąmonėje. Įžodinti dailės kūrinį nėra lengva: tam reikia ne tik faktų bei konteksto išmanymo, bet ir lakios, drąsios tyrėjo vaizduotės. Nesvarbu, ar tyrinėtų šių dienų meną, ar interpretuotų ankstesnių epochų dailės kūrinius, tyrėjai ir kritikai nuolat pasakoja istorijas” – pratarmėje sako leidinio sudarytojos Lina Michelkevičė ir Laura Petrauskaitė. Šioje knygoje rasite dailėtyrininkų pasakojimus apie šiuolaikinę Lietuvos dailėtyrą, parodų architektūrą, dizaino parodų kuravimą, šiuolaikinį meną televizijoje ir pan.

Užsakyti leidinį