Informacija
iBiblioteka
DUK

Rasa Čepaitienė „Post-sovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje“

Rasa Čepaitienė „Post-sovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Rasos Čepaitienės knyga „Post-sovietinis tranzitas” yra unikalus ir autentiškas žvilgsnis į buvusias Sovietų Sąjungos respublikas. Knygoje aprašoma kelionė per šias teritorijas ir pateikiamas įdomus požiūris į jų istoriją bei dabartį. Knyga atskleidžia, kad sovietinis palikimas ir įtaka vis dar jaučiama šių teritorijų gyventojų gyvenime ir netgi turi įtakos visos Europos gyvenimui.
Klausiate, ar sovietinis žmogus išnyko kartu su sovietiniu režimu arba ar jis pergyveno šią permainą. Šis klausimas yra gilus ir sudėtingas, nes kiekvienas žmogus ir kiekviena šalis patyrė sovietinio režimo įtaką skirtingai. Kai kurie žmonės išgyveno didelius pokyčius ir prisitaikė prie naujų sąlygų, o kai kurie vis dar jaučia sovietinio laikotarpio poveikį savo gyvenime.
Daugelis postsovietinių visuomenių išmoko gyvenimo pamokas iš sovietmečio ir stengiasi atsikratyti sovietinio palikimo bei desovietizuoti savo šalis. Tačiau šis procesas yra sudėtingas ir ilgalaikis, nes sovietinio laikotarpio įtaka gali būti gili ir įsišaknijusi visuomenės struktūrose bei mentalitete.
Galima teigti, kad žmogų iš Sovietų Sąjungos ištraukti galima, tačiau Sovietų Sąjungą iš kai kurių žmonių ištraukti gali būti sunkiau, nes sovietinio laikotarpio palikimas gali turėti ilgalaikę įtaką jų gyvenimui ir mąstymui.

Užsakyti leidinį