Informacija
iBiblioteka
DUK

Daniel Leese „Maos langer Schatten”

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Danielis Leese’as, Freiburgo sinologas, remdamasis daugybe anksčiau nežinomų dokumentų, pateikia subalansuotą Kinijos politikos ir visuomenės panoramą kritinėje perversmo fazėje 1976-1987 m. Knygoje nagrinėjamas klausimas, kaip Kinijos komunistų partija susidorojo su diktatūros palikimu, melu ir valstybės nusikaltimais po Mao Zedongo mirties 1976 m.
Didžiojo pirmininko Mao Zedongo kampanijos, kurios metu buvo reikalaujama didelio aukų skaičiaus, privedė Kinijos Liaudies Respubliką prie pilietinio karo. Valdant jo įpėdiniams, komunistų partija pradėjo plataus masto istorinių krizių valdymo eksperimentą. Milijonai persekiojamų žmonių dėl politinių priežasčių buvo reabilituoti, sumokėtos kompensacijos, o nusikaltėliai patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau praeities šešėliais nėra taip lengva atsikratyti.
Remdamasis įvairiais anksčiau nežinomais šaltiniais, Danielis Leese’as piešia dinamišką vaizdą praėjus dešimtmečiui po Mao Zedongo mirties. Knygoje nagrinėjamos kovos už istorinį teisingumą pasekmės Kinijos politikai ir visuomenei, kurios jaučiamos ir šiandien. Knyga „Mao’s Bestiary: Dictatorship and the Cult of Personality in China” buvo nominuota Vokietijos geriausios knygos premijai 2021 m.

Užsakyti leidinį