Šių metų gegužę „Google.org DI galimybių fondas: Europa“ mokymus baigė 45 mokyklų ir viešųjų bibliotekų darbuotojai. Jie gavo tarptautinės organizacijos MinaLearn pažymėjimus, patvirtinančius jų įgytas dirbtinio intelekto kompetencijas.
Paskutinės mokymų sesijos vyko Ąžuolyno bibliotekoje ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Susirinkę dalyviai pristatė savo sukurtus eksperimentus – tradicines bibliotekų veiklas jie praturtino ir joms pritaikė sprendimus pasitelkdami šiuolaikines dirbtinio intelekto priemones.
Eksperimentų metu didžiausias dėmesys skirtas vienai opiausių šių dienų problemų – vaikų skaitymo skatinimui. Bibliotekų ir mokyklų darbuotojai aktyviai ieškojo būdų, kaip pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis pažadinti vaikų susidomėjimą knygomis. Dirbtinis intelektas (DI) šiame procese tapo ne tik priemone, bet ir įkvėpimo šaltiniu, padedančiu generuoti novatoriškas idėjas, rasti reikiamą informaciją ir parengti kūrybingas edukacines veiklas. Dalyviai dalijosi konkrečiais sumanymais, pavyzdžiui, kaip modernizuoti pasakas ar kurti interaktyvius perskaitytų knygų miestus.
Ne mažiau svarbiu klausimu tapo ir didelių bibliotekų turimų lankytojų bei knygų duomenų bazių panaudojimas. Dalyviai diskutavo, kaip, pasitelkus DI, būtų galima geriau pažinti auditoriją ir pritaikyti bibliotekų veiklą prie lankytojų poreikių bei lūkesčių.
Nors praktinis DI pritaikymas bibliotekų veikloje nėra lengva užduotis, šių mokymų rezultatai neabejotinai paskatins tiek mokyklų, tiek viešųjų bibliotekų darbuotojus toliau gilintis į DI technologijas ir ieškoti efektyvesnių sprendimų kylančioms problemoms spręsti.
Mokymai tęsiasi ir šiuo metu programoje žinias tobulina dar apie 50 bibliotekininkų. Birželį bus paskelbta dar viena dalyvių registracija į rudens mokymų sezoną.
Šią nemokamų mokymų programą VIPT asociacija įgyvendina kartu su partneriais: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka ir Kauno apskrities viešąja Ąžuolyno biblioteka.
Asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai“ informacija