Neįtikėtina istorija apie meilę ir išlaisvinimą: Toni Morrison „Mylima“

Labas.
Ieškai Nobelio premiją pelniusių istorijų?
Išsilaisvink su Toni Morrison.

Knygos pavadinimas: „Mylima“
Autorė: Toni Morrison
Žanras: romanas, magiškasis realizmas
Pirmą kartą išleista: 1987 m.
Puslapių skaičius: 383 p.
„Goodreads“ vertinimas: 3,96 iš 5 ⭐️

Kodėl verta skaityti šią knygą?

„Mylima“ – gilus ir įtraukiantis pasakojimas apie vergiją, šeimos ryšius ir išlaisvinimo troškimą. Knyga pasakoja apie Sitę, buvusią vergę, kuri po JAV pilietinio karo bando su dukra Denver pradėti naują gyvenimą. Tačiau iš gniaužtų nepaleidžia praeities šešėliai, kuriuos įkūnija paslaptinga ir baugi Mylima. Toni Morrison kuria magiškuoju realizmu alsuojantį pasaulį, kuriame skaitytojai kartu su pagrindine veikėja patiria jos skausmą, meilę ir išgyvenimą.

Įdomiausios mintys iš knygos:

🌟 „Yra vienatvė, kurią galima sūpuoti. Rankos sukryžiuotos; keliai pritraukti; nesibaigia, nesibaigia šitas judesys ir, priešingai laivo supimui, ramina ir maldo supantįjį. Tai kažkoks vidinis supimas – apgobiantis kaip oda. Yra ir vienatvė, kuri klajoja. Joks supimas negali jos sulaikyti. Ji gyva pati savaime. Sausa ir plintanti, nuo kurios tavo žingsnių aidas ateina tarytum iš tolių.“
🌟 „Išlaisvinti save buvo viena, o reikalauti nuosavybės teisių į išlaisvintą save – visai kas kita.“

Kam patiks ši knyga?

📖 Mėgstantiems gilius ir emocionalius istorinius romanus.
📖 Ieškantiems magiškojo realizmo elementų literatūroje.
📖 Besidomintiems vergijos istorija ir jos poveikiu žmonių gyvenimams.

Užsisakykite per ibiblioteka.lt
Toni Morrison „Mylima“

Diskusija:

💬 Kaip manote, kokią įtaką praeities traumų prisiminimai turi Sitei ir jos šeimai? Ar manote, kad magiškasis realizmas yra tinkama priemonė nagrinėti tokias sudėtingas temas?

Kitos rekomendacijos (lietuvių ir anglų kalbomis):

📚 Alice Walker „Purpuro spalva“
📚 Yaa Gyasi „Homegoing“
📚 Maya Angelou „Žinau, ko gieda paukštis narve“

📅 Sekite mus kitą savaitę su naujomis rekomendacijomis!

Ieškote kitų panašių knygų? Užpildykite „Bibliotekininkas rekomenduoja“ anketą ir gausite asmeninių rekomendacijų.