Informacija
iBiblioteka
DUK

Kviečiame vaikus ir paauglius į bibliotekos edukacijas: Žaidžiame „Draugoteką“

Kviečiame vaikus ir paauglius į bibliotekos edukacijas: Žaidžiame „Draugoteką“

Pakvieskite mokyklas, mokytojus ir paauglius registruoti grupes į nemokamas edukacijas, skirtas mobiliajai programėlei „Draugoteka”. Ši nauja ir inovatyvi programėlė yra pritaikyta „Android” ir iOS operacinėms sistemoms ir skirta 10-15 metų vaikams ir paaugliams. Ji siūlo prasmingą, naudingą ir kokybišką laisvalaikį.

Bibliotekos erdvėse žaidėjas susitinka su penkiais nepažįstamais paaugliais, turinčiais skirtingus pomėgius, įpročius, būdus ir patirtis. Žaidėjo užduotis yra susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapę žaidėjo draugais, pasakoja savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas ir kaip knygos padėjo suprasti svarbius dalykus (ir kokios konkrečiai knygos).

Penki edukaciniai užsiėmimai sudaro šią programą, kuri supažindina dalyvius su interaktyvia žaidimo „Draugoteka” herojų pasauliu. Dalyviai pažįsta herojus ir atlieka interaktyvias kūrybines užduotis, kurios padeda analizuoti jų emocijas ir mokytis kurti socialinius santykius su aplinka.

Edukacinę programą sudaro šie edukaciniai užsiėmimai:

  • „Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“. Šis edukacinis užsiėmimas supažindina dalyvius su literatūra, kurioje pasakojama apie negalią turinčius ir kitokius knygų herojus. Dalyviai analizuoja situacijas, į kurias patenka knygų herojai, ir nagrinėja žaidimo ir knygų herojų portretus bei charakterius interaktyviais metodais. Be to, jie mokosi atpažinti savo gyvenimiškų situacijų atspindžius literatūroje.
  • „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“. Šis edukacinis užsiėmimas supažindina dalyvius su literatūra, kurioje pasakojama apie asmenis, kurie neteko savo namų ar buvo priversti pakeisti gyvenamąją vietą. Dalyviai atlieka kūrybines užduotis, kurios moko naudoti įgytą kultūrinę patirtį diskusijoje apie kitų kultūrų žmones, identifikuoti savo artimos kultūrinės aplinkos bruožus ir įvardyti savo kultūros bei asmenines vertybes.
  • „Elijus ir stebuklingi nuotykiai knygų puslapiuose“. Šio edukacinio užsiėmimo metu dalyviai atlieka įtrauklias užduotis, analizuoja ir interpretuoja knygų ištraukas, siekdami platesnio kultūrinio ir socialinio konteksto. Be to, jie kuria skaitmeninį turinį, kuriame pasakojama apie Elijaus personažą, ir aktyviai dalyvauja kūrybinėje veikloje kaip kūrėjai, vertintojai, aktyvūs stebėtojai ir interpretuotojai.
  • „Jonas ir rūpesčių sprendimo būdai knygose“. Šis užsiėmimas supažindina dalyvius su literatūra, kurioje pasakojama apie jų bendraamžius, kuriuos kamuoja rūpesčiai. Dalyviai atlieka kūrybines užduotis, kurios moko naudoti įgytą kultūrinę patirtį diskusijoje apie savo ir kitų asmenų emocinę būklę, rūpesčius ir padeda atpažinti rūpesčių turinčius asmenis.
  • „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“. Dalyviai susipažįsta su literatūra, kurioje kalbama apie teigiamus ir neigiamus personažus, ir atlieka kūrybines užduotis, nagrinėdami knygų ir žaidimo „Draugoteka” personažų aprašymus. Jie ieško teigiamų ir neigiamų savybių įvairiose gyvenimiškose situacijose, lygina artimos aplinkos bruožus su knygose aprašoma aplinka ir ima geriau suprasti savo vertybinę sistemą, įsivaizduodami, kaip jie pasielgtų vienoje ar kitoje situacijoje.

Dalyvių amžius: 5–8 klasių mokiniai.

Grupė: 7–25 dalyviai.

Trukmė: 45–60 min (atsižvelgiama į grupės pageidavimą).

Vieta: K. Donelaičio g. 8, Edukacijų erdvė.

Registruoti grupę galite el. paštu edukacija@kvb.lt arba tel. nr. (8 37) 281 859.

Žaidimą sukūrė Norvegijos žaidimo dizaino kompanija „Black Book AS”, o projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansavimo mechanizmo lėšomis.

Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka” vykdytojai ir partneriai yra Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka ir Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Informacinis partneris: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

#Draugoteka #skaitymoskatinimas #programėlė