Jungtinis projektas „Socialinis receptas“: „Kūrybinių patirčių gidas senjorams Ąžuolyno bibliotekoje“

Projekto trukmė: 2024 09 02 – 2024 11 30

Projekto vadovė: Dovilė Gasiliūnė, el.p. d.gasiliune@azuolynobiblioteka.lt, tel. +370 37 324 250

Projekto tikslas – organizuoti kūrybinių patirčių gidą senjorams taip sukuriant galimybes jiems aktyviai įsitraukti į veiklas, skatinančias kūrybiškumą, mokymąsi, bendravimą, pažinimą, refleksiją. Veikloms sukurti ir įgyvendinti Ąžuolyno biblioteka panaudos ilgametę patirtį, sukauptą nuolat skiriant dėmesį senjorams – biblioteka daugelį metų organizuoja mokymus, renginius, įvairius sveikatinimo užsiėmimus senjorams. Šio projekto tikslinė grupė – senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, įskaitant ir patiriančius socialinę atskirtį, įsitraukiantys į kultūros ir kūrybines veiklas. Senjorai, būdami aktyvūs veiklų dalyviai, gerins socialinius ryšius, įsitrauks į bendruomenės veiklas bei įgaus naujų žinių.

Ąžuolyno biblioteka dalyvauja šiame projekte su 8 edukacinių veiklų ciklais, kiekvienas ciklas turi po 4 edukacijas.

1. Užsiėmimų ciklas: „Įamžink akimirkas kūrybiškai“
2. Užsiėmimų ciklas: Kalbų ir kultūrų klubas: japonų kalba ir kultūra.
3. Užsiėmimų ciklas: Edukacija „Maišelių dekoravimas terminėmis plėvelėmis”.
4. Užsiėmimų ciklas: „Tradicinis audimas: juostos“ .
5. Užsiėmimų ciklas: „Senųjų knygų inicialai“ .
6. Užsiėmimų ciklas: „Pažinkime operą“.
7. Užsiėmimų ciklas: „Ąžuolų dailininkės Gražinos Didelytės pasaulyje“.
8. Užsiėmimų ciklas: „Vaizdaus turinio kūrimas su Canva“.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos valstybė