Vizualinė kelionė po modernistinį Kauną

Ąžuolyno biblioteka ir Kauno miesto savivaldybė kviečia į vizualią kelionę po modernistinį Kauną, kuri vyks rugsėjo 18 d. 17.30 val., Ąžuolyno bibliotekos Žvaigždžių salėje, 1 a. (Radastų g. 2).

Matysime Gintaro Česonio ir Aurimo Švedo videoprojekciją „Keliaujantis Modernizmas“. Apie ją žiūrovams pasakos vienas iš autorių.

Tradicinės fotografijos defragmentuojamos, perkuriamos, animuojamos suteikiant kiekvienam vaizdui naują formą. Ši dviejų menininkų partnerystė meta iššūkį modernizmo riboms, sujungdama apčiuopiamą ir virtualų, sudėtingą, tarpusavyje susijusį pasaulį.

Projekcija kviečia žiūrovus įsitraukti į dialogą tarp statiškos ir nuolat besikeičiančios žmogiškosios patirties.
Kūrinys inspiruotas Kauno modernizmo architektūros, jos formų estetikos ir ritmikos. Iki šiol videoprojekcija keliavo po lauko erdves, o dabar bus pirmą kartą rodoma jaukioje kamerinėje salėje.

Metai UNESCO pasaulio paveldo sąraše: pokalbis apie nueitą kelią, atliktus ir laukiančius darbus bei kodėl turime didžiuotis ir švęsti. Įžvalgomis dalinsis Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo vedėjas ir UNESCO nominacinės paraiškos bendraautorius Saulius Rimas.

Taip pat laukia režisierės Aideen Barry filmo „Klostės“ peržiūra.

Nespalvotas, nebylus sustabdyto kadro animacijos filmas „Klostės“ – fantastinių novelių ciklas apie Kauno miesto modernizmo epochą. Klostės – metafora apie tai, kaip laikas klostosi ir lankstosi tarsi audeklas, apie nutinkančius dalykus, pasikartojimus ar sukimąsi ratu. Tai architektūrinis tropas – tarpukario modernizme besikartojantys elementai.
Filme teka laikas ir klostosi įvykiai: pamirštos istorijos, nebeatpažįstami balsai grįžta iš užmaršties, įgauna naujas reprezentatyvias formas ir randa savo vietą „Klostėse“.

Renginį moderuos Ąžuolyno bibliotekos Kaunistikos grupėje dirbanti istorikė Skaidra Grabauskienė.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.