Informacija
iBiblioteka
DUK

Teisinės pagalbos galimybės moteriai krizėje

Teisinės pagalbos galimybės moteriai krizėje

Birželio 20 d. 14.00 val. Ąžuolo salėje susitikime informacinio pobūdžio renginyje, kuriame teisininkė Simona Žižienė pristatys teisines galimybes moterims krizėje.

Renginio metu bus apžvelgiamos šios temos:

  •  Skyrybos, turto dalybos:

Kokios yra mano teisės, kaip viskas vyksta, kas yra mediacija? Ar man tikrai niekas nepriklauso (kaip sako mano vyras)?

  • Santykių problemos ir manipuliavimas vaiku, grasinimas vaiko teisių atstovo iškvietimu:

Ar iš manęs gali paimti vaiką?

  • Smurtas artimoje aplinkoje ar jo grėsmė:

Jis tik kelia balsą, įžeidinėja. Būna, nekalba mėnesį, bet niekada nesmurtavo. Na, buvo pastūmęs, bet juk čia nėra smurtas, ar ne?

  • Psichinėmis ligomis sergantys artimieji:

Kokios yra mano teisės?

Teikdami klientams teisines paslaugas, emocinę pagalbą, nuolat susiduriame su šiomis problemomis, klausimais, matome pasimetusias, nežinančias savo teisių, įbaugintas moteris. Tokia situacija lėmė norą visuomenei pristatyti seminarą tema „Teisinės pagalbos galimybės moteriai krizėje“. Kviečiame kiekvieną ateiti, išgirsti, atsinešti savo situaciją ir rasti atsakymą kartu.

Apie Simoną Žižienę: „esu teisininkė, jau daugiau kaip dešimtmetį universitete dėstau baudžiamąją teisę, esu socialinių mokslų teisės krypties daktarė. Savo akiratį praplėčiau prieš beveik trejus metus pradėjusi savanoriauti emocinės paramos linijoje „Pagalbos moterims linija“, kurioje teko garbė ir atsakomybė prisiliesti prie kito skausmo, išgirsti jį ir išbūti šalia. Teisę ir emocinę paramą teko naujai sujungti teikiant emocinę ir teisinę pagalbą asmenims, patiriantiems smurtą ar jo grėsmę artimoje aplinkoje, kaip specializuotos kompleksinės pagalbos centro konsultantei ir teisininkei.“

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.