Informacija
iBiblioteka
DUK

Renatos Karvelis poezijos knygos „mOterOs“ pristatymas

Renatos Karvelis poezijos knygos „mOterOs“ pristatymas

Gegužės 14 d., antradienį, 18.00 val. Ąžuolyno bibliotekos (Radastų g. 2) Ąžuolo salėje (2 a.) vyks poetės, menininkės Renatos Karvelis debiutinės poezijos knygos „Moteros“ pristatymas. Autorę kalbins visuomenininkė, TV laidų režisierė, poetė Rūta Vyžintaitė-Lajienė.

Knygoje „mOterOs“ veriasi aktuali, originali ir drąsi moteriškumo samprata. Eilėraščiuose kalbama apie moteris, moterystę, solidarumą, feminizmą. Gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Eilėraščiai ironiški, provokuojantys, kviečiantys diskusijai, taiklūs ir nenuspėjami.

R. Vyžintaitė-Lajienė pasakoja: „Su Renata susipažinome per poeziją: Kaune subūrę „Poetautojų“ klubą mielai jo vyksmais dalindavomės ir su kitais miestais, kartu ir Taurage, kur Renata suka puikų kultūrinį malūną. Renatos poezijoje mane žavi subtiliai derinamas dvigubas balsas: feministinis ir tradiciškai moteriškas, pasaulietiškas ir kamerinis, jautrus ir ironiškas; žavi drąsa pasakyti tiesą. Renginio metu būtent apie tai ir kalbėsime: apie moteriškumo spalvas (manau, kad Renata yra atradusi savo unikalią spalvą, kuri nepataikauja nei vienai „madai“), poeto pareigas miestui, apie savo svajonių siekimą (įkvepiančią Renatos istoriją, kaip iš gamtos mokslų pasaulio emigravo į kultūros lauką), bandymus prasimušti, kai esi „ne iš sostinės“. Ir, žinoma, išgirsime Renatos eilėraščių.“

Rinkinio „mOterOs“ idėja poetinio performanso formatu gimė 2020 m. Su dabartinės knygos tekstais poetė pasirodė įvairiuose renginiuose, festivaliuose. 2023 m. tekstai sugulė į knygą, kurią išleido leidykla „Slinktys“.

Renata Karvelis (g. 1988 m.) – rašytoja, menininkė, gyvenanti Tauragėje.

Knygos redaktorės Lina Buividavičiūtė ir Lina Simutytė.
Dizaineris Rokas Bilinskas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.