Informacija
iBiblioteka
DUK

Paskaita „Meilė sklando Kaune – garsios tarpukario Kauno poros ir jų meilės istorijos“

Paskaita „Meilė sklando Kaune – garsios tarpukario Kauno poros ir jų meilės istorijos“

Valentino diena oficialiai minima nuo 496 m., pagerbiant Šv. Valentiną – vyskupą, kuris slapta sutuokdavo įsimylėjėlius. Tačiau ši šventė išpopuliarėjo tik XVIII a. Anglijoje, kai įsimylėję žmonės ėmė siuntinėti saldainius, perrištus kaspinais ir atvirukus su kupidono bei paukščių atvaizdais. O jau XIX a. prasidėjo masinė meilės atvirukų gamyba fabrikuose. 1835 m. Anglijoje paštu buvo išsiųsta 60 000 atvirukų, skirtų Valentino dienai. JAV tokie atvirukai pradėti gaminti 1847 m. Į Lietuvą Valentino dienos šventė atėjo tik po Nepriklausomybės atkūrimo, bet ir tarpukario Lietuvoje šią šventę žinojo tie, kuriems teko pabuvoti JAV. Žinome, kad Vytautas Andrius Graičiūnas sveikindavo savo žmoną Unę Babickaitę meilės dienos proga. Nors ir nešventė Valentino dienos, meilės tarpukario Kaune buvo daug. Garsias poras, kurių laikinoje sostinėje buvo nemažai, aptarinėjo visas miestas, o gal ir visa Lietuva.

Ąžuolyno biblioteka kviečia pasinerti į meilės istorijų svaigulį ir pradeda paskaitų ciklą – „Meilė sklando Kaune“. Vasario 14 d. 18 val. Žvaigždžių salėje, 1 a. pakviesime ne tik išgirsti pasakojimus apie garsių Kauno tarpukario porų gyvenimą, bet ir paskaityti meilės laiškus, ištraukas iš dienoraščių ir atsiminimų. Įspūdžiui sustiprinti bus leidžiamos tarpukario laikų dainos bei garso įrašai apie meilę. Paskaita „Meilė sklando Kaune“ – galimybė pažinti miesto, o kartu ir visos tarpukario Lietuvos kultūros, meno, politikos, kasdienybės istoriją kitaip.

Pirmajame ciklo renginyje, kuris vyks šiemet, laukia pažintis su 5 žymiomis tarpukario visuomenės poromis – nuo teatro, dailės, muzikos veikėjų iki prezidentinės meilės. Šių metų Valentino dienos herojais taps: Unė Babickaitė ir Vytautas Andrius Graičiūnas, Borisas ir Nelė Dauguviečiai, Marijona Rakauskaitė ir Liudas Truikys, Juozas ir Stasė Gruodžiai bei Antanas ir Sofija Smetonos. Paskaitas rengia Dokumentinio paveldo tyrimo ir sklaidos centro Kaunistikos grupės vyresn. bibliografė, istorikė Skaidra Grabauskienė.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.