Paskaita „Ką apie tarpukario kauniečius byloja vidaus pasai?“

Gegužės 7 d. 18.00 val. Ąžuolyno bibliotekos Ąžuolo salėje, 2 a. (Radastų g. 2, Kaunas), Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centro Kaunistikos grupės vyresn. bibliografas dr. Mindaugas Balkus skaitys paskaitą „Ką apie tarpukario kauniečius byloja vidaus pasai?“.

Autorius pristatys Kauno regioniniame valstybės archyve saugomas 1920–1940 m. Lietuvos Respublikos piliečių vidaus pasų korteles, kuriose pateikta daug vertingos medžiagos apie tarpukario kauniečius (duomenys apie gimimo datą, vietą, užsiėmimą, tautybę, religiją, šeimyninę padėtį ir kt., yra ir asmenų fotografijos). Tai – svarbus lokalinės istorijos ir genealoginių tyrimų šaltinis. Su tarpukario kauniečių vidaus pasų kortelėmis galima susipažinti portaluose eais.archyvai.lt ir virtualios-parodos.archyvai.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.