Literatūriniai priešpiečiai: atokvėpis su knyga

Literatūriniai pusryčiai

Kol Vilniuje vyksta tylieji skaitymo vakarėliai, Kaune, Ąžuolyno bibliotekoje (Radastų g. 2), vyksta migruojantys skaitymo priešpiečiai. Juk visus metus susitinkame kalbėtis, diskutuoti ir
veikti, o vasarą norisi atsikvėpti.

Birželio 11 d. startavo tylieji skaitymo seansai (45 min.) su trumpomis kūrybinėmis veiklomis (15 min.), ir į juos kviečiami visi, kurie neranda laiko knygai. Kartu skaitysime ir kūrybiškai atsipalaiduosime kiekvieną antradienį 12.00–13.00 val. iki rugpjūčio 20 d. Pradinė susitikimo vieta – Ąžuolyno biblioteka (Radastų g. 2), 3 aukštas, Parko skveras. Literatūrinius priešpiečius
pratęsime įvairiose Žaliakalnio apylinkėse.

Tyliųjų skaitymų judėjimas – socialinio skaitymo pradžia

Socialinis skaitymas – tai veikla, kai žmonės skaito kartu ir dalijasi savo patirtimi bei mintimis apie perskaitytą literatūrą. Ši praktika skatina bendruomeniškumą, leidžia giliau suprasti tekstus per diskusijas ir kūrybines veiklas. Socialinis skaitymas suteikia galimybę užmegzti ryšius su kitais skaitytojais, taip pat su knygomis bei savimi, kartu skatinant skaitymo kultūrą įvairiose aplinkose.

Skaitytojų klubai dažniausiai skaito knygas vienumoje ir tik vėliau jas aptaria grupėse. Šią vasarą kviečiame daugiau dėmesio skirti socialinio skaitymo pradžiai, tyliesiems skaitymo seansams
grupėse. Tai – ne skaitymas balsu ar vienos bendros knygos skaitymas, o daugybės skirtingų tekstų skaitymas toje pačioje aplinkoje. Nesvarbu, kurį žanrą mėgstate – atsineškite knygą, kurią išsirinkote „neužinfluensinti“ skaitymo madų ar rekomendacijų.

Literatūrinių priešpiečių skaitytoja atsiliepia:

Šie literatūriniai priešpiečiai galėtų sudominti tuos, kurie gal ir norėtų lankytis įprastame knygų klube, tačiau nori pasirinkimo laisvės, ką skaityti, taip pat daug mieliau skaitytų savu tempu ir neįpareigotai dalytis įžvalgomis. Be to, čia puiki motyvacija tiems, kuriems paprastai sunku prisėsti ir skirti laiko bei dėmesio knygai – kartu su kitais skaitančiais nusiteikti ir susikaupti bus lengviau.

Šiuo judėjimu siekiame normalizuoti skaitymo pertraukas ne tik bibliotekose, bet kitose įstaigose, namuose, kelionėse, parkuose, kavinėse. Knygos mus pakrauna, atveria, kad galėtume užmegzti ryšį su kitais ir su pačiais savimi. Tikimės, kad socialinės skaitymo mados virs gerais įpročiais: pajudėti su knyga iš sąstingio taško, kalbėtis per knygą, suprasti save per knygą.