Leonido Donskio knygos „Blogis yra laikinas“ pristatymas

Simbolišką Leonidui Donskiui 13-ą mėnesio dieną, vasario 13 d. 18 val. Ąžuolyno bibliotekoje, Žvaigždžių salėje, 1 a. (Radastų g. 2, Kaunas) vyks filosofo, eseisto, pedagogo, visuomenininko, politiko, šviesaus atminimo Leonido Donskio rinktinių tekstų knygos „Blogis yra laikinas“ (knygos sudarytojas Laimantas Jonušys, leidykla „Tyto Alba“) pristatymas.

Knygos pristatyme dalyvaus: knygos sudarytojas vertėjas, literatūros kritikas, eseistas Laimantas Jonušys, o Leonido Donskio tekstus, mintis ir dialogo, kaip vertybės palikimą aptars bei jų pagrindu tęs diskusiją, kultūros laidų autorė, žurnalistė Jolanta Kryževičienė, Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių kalbos katedros profesorė Ineta Dabašinskienė. Pokalbius moderuos donskiškojo dialogo tęsėjas Donatas Puslys.

Laukiami visi neabejingi filosofo Leonido Donskio išminčiai, įžvalgoms ir prasmingiems tekstams.

Ši knyga – neužmirštamas ir nesenstantis L. Donskio kūrybos ir gyvenimo paveldas. Po renginio bus galima įsigyti „Tyto Alba“ leidyklos išleistą knygą.

Renginio organizatoriai: fondo steigėja ir vadovė – Jolanta Donskienė, leidykla „Tyto Alba“ ir Ąžuolyno biblioteka.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Knygos aprašymas
„Ka yra lėtasis skaitymas, kurio Šveicarijos kalnų kaimelyje ieškojo Hermannas Hesse, o savo vienatvėje – Johnas Fowlesas? Tai žinojimas, ką skaitai. Sykiu ir kruopštus pasirengimas susitikimui su mylimu tekstu. (p.145) Lėtasis skaitymas mums gali padėti susivokti savyje ir savo aplinkoje, jausmuose ir estetiniuose išgyvenimuose, jis mums leidžia atverti paprastą tiesą, kad Dante, Shakespeare’as, Cervantesas ir Swiftas yra gerokai modernesni už absoliučiai daugumą nūdienos autorių.“ (p.146)

Kai kuriems žmonėms būna suteikta kur kas daugiau intelektinių jėgų ir jie nuveikia dvigubai ar trigubai daugiau, negu atrodo įmanoma. Būtent toks buvo filosofas Leonidas Donskis, kurio išmintingo žvilgsnio tebetrūksta ir šiandien.

Ši knyga – filosofo tekstų rinktinė, kurioje sugulė per 11 metų įvairiose knygose publikuoti darbai. Aktualūs vakar, šie tekstai tebėra svarbūs šiandien ir, tikriausiai, tokie bus visada. Ši knyga įrodo ir L. Donskio minties įvairiapusiškumą. Tai – intelektualas, kuriam nebuvo neįdomių ar nesvarbių temų. Jis visada užuosdavo blogos politikos kvapą, veidmainystę ar neteisybę ir kalbėdavo apie tai nedvejodamas. O kartu su didžiule aistra ir išmanymu pasakodavo apie tapybą, populiariąją muziką ar futbolą. Jis puikiai suprato pasaulio kontekstą, tad vietines diskusijas sugebėdavo pakelti į brandesnį lygį.

Apie renginio dalyvius
Knygos sudarytojas Laimantas Jonušys – vertėjas, literatūros kritikas, eseistas. Už reikšmingus vertimus apdovanotas Šv. Jeronimo premija ir Metų vertėjo krėslu, už kritiką – Vytauto Kubiliaus premija. 2012 m. įvertintas Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Jolanta Kryževičienė – Televizijos kanalo „LRT kultūra“ laidų vedėja, žurnalistė. LRT dirba nuo 1985 metų. Žurnalistė apdovanota Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Ineta Dabašinskienė – Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių kalbos katedros profesorė, Tarpkultūrinės komunikacijos ir daugiakalbystės tyrimų centro vadovė, Europos daugiakalbystės komisaro Daugiakalbystės reikalų aukšto lygio grupės ekspertė, Europos Komisijos 6-osios ir 7-osios Bendrosios programos ekspertė. Profesorė aktyviai dalyvauja nacionaliniuose, Europos Komisijos ir kituose tarptautiniuose mokslo ir švietimo projektuose, yra daugelio jų koordinatorė, partnerė, ne kartą pelniusi tarptautinį pripažinimą už vykdytų projektų kokybę, aktualumą ir sklaidą.

Donatas Puslys – Vilniaus politikos analizės instituto medijų programos vadovas, tinklaidės „Mažosios Europos pokalbiai“ vedėjas, inspiruotos Leonido Donskio filosofinės minties. Pagrindinės domėjimosi sritys – iššūkių demokratijai analizė, istorinės atminties politika, Vidurio ir Rytų Europos literatūra ir, žinoma, futbolas – ypač lietuviškas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.