Informacija
iBiblioteka
DUK

Paskaita „Biblioteka – rūmai žmonėms“

Kviečiame į paskaitą „Biblioteka – rūmai žmonėms“

Vasario 28 d. 16 val. kviečiame į paskaitą „Biblioteka – rūmai žmonėms“, kuri vyks Ąžuolyno bibliotekoje, Ąžuolo salėje, 2 a. (Radastų g. 2, Kaunas).

Paskaitos metu kalbėsime apie tai, kaip skirtingos vietovės, architektūriniai sprendimai ir erdvės veikia mūsų savijautą, emocijas ir santykius. Aptarsime socialinio kentėjimo ryšį su mus supančia aplinka. Domėsimės, kokie istoriniai įvykiai padarė reikšmingą įtaką bibliotekų raidai ir jų socialinių vaidmenų kaitai. Padiskutuosime apie bibliotekų institucinę tapatybę ir jos takumą. Paanalizuosime įdomius viešųjų bibliotekų veiklos pavyzdžius ir pasikalbėsime apie tai, kaip galima kurti tokias viešąsias erdves, kurios skatintų bendruomeniškumą ir bendravimą, leistų sprogdinti socialinius burbulus, padėtų žmonėms gyventi dialoge, o ne apsistatyti fizinėmis tvoromis ir išankstinių nuostatų barjerais.

Paskaitą ves sociologė, Ąžuolyno bibliotekos tyrėja, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė Ieva Dryžaitė. Ieva Dryžaitė – rubrikos #SociologijosSkrynelė autorė, dirbusi ir dirbanti įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose tyrimų projektuose (Kaip keičiasi vietos politiko vaidmuo savivaldoje: lyderystė, institucijos ir bendruomenės; Šeimos, nelygybės ir demografiniai procesai; COHSMO; Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka; Autizmui draugiškų bibliotekų tinklo diegimas; Operacija šeima; Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų sveikatos stiprinimas; Bibliotekos Pažangai 2).

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.