Informacija
iBiblioteka
DUK

Knygos „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“ pristatymas

Knygos „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“ pristatymas

Balandžio 10 d. 18 val. kviečiame į Ritos Pauliukaitienės knygos „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“ knygos pristatymą.

Ši Ritos Pauliukaitienės sudaryta knyga 2023 metais išleista Punsko (Lenkijos Respublika) leidykloje „Aušra“. Ji skirta žymaus laisvės kovotojo, vieno iš aštuonių Lietuvos laisvės kovos karžygių Kazimiero Pyplio-Mažyčio ir jo bendražygių atminimui. Pietų Lietuvos srities (Tauro ir Dainavos apygardų) partizanai 1947 m. gegužę ir gruodį suorganizavo du žymiausius diplomatinius žygius į Vakarus, o vėliau visi trys pasiuntiniai Juozas Lukša-Daumantas, Jurgis Krikščiūnas-Rimvydas ir Kazimieras Pyplys-Mažytis buvo apdovanoti aukščiausiu koviniu partizanų žymeniu. Knygoje rasite įvairių istorinių dokumentų ištraukų, laisvės kovos dalyvių prisiminimų fragmentų, istorikų, publicistų tyrinėjimų ir partizanų artimųjų išsaugotos medžiagos. Iš viso remtasi daugiau negu šimtu šaltinių. Pateikti duomenys saugomi Lietuvos archyvuose, muziejuose, asmeninėse kolekcijose. Knyga gausiai iliustruota archyvinėmis ir ekspedicijose darytomis nuotraukomis.

Pristatymas vyks Žvaigždžių salėje, 1 a. Dalyvaus knygos sudarytoja Rita Pauliukaitienė, istorikas dr. Simonas Jazavita, Kazimiero Pyplio-Mažyčio dukterėčia Rima Karpavičienė, Punsko „Aušros“ leidyklos direktorius Sigitas Birgelis, Garliavos kultūros centro folkloro kolektyvas „Gegutala“.

Lauksime atvykstant!

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.