Informacija
iBiblioteka
DUK

Knygos „Juostos kilimuose“ pristatymas

Knygos „Juostos kilimuose“ pristatymas

Balandžio 2 d. 18 val. Ąžuolyno bibliotekos Ąžuolo salėje, 2 a., (Radastų g. 2, Kaunas) vyks Dianos Tomkuvienės ir Astos Vandytės knygos „Juostos kilimuose” pristatymas.

Mūsų protėviai juostas plačiai naudojo lietuvių buityje bei apeigose. Šiandien mes jas laikome tautinės kultūros simboliais, žavimės jomis kaip rankų darbo tautodailės kūriniais. Net ploniausia juostelė traukia akį savo spalvų deriniais, raštų įvairove, tačiau pamėginkite įsivaizduoti kartu susiūtas arba supintas 67 ar 191 skirtingas juostas! Toks spalvų gausa ir raštų įvairove užburiantis tekstilės dirbinys ir bus juostų kilimas.

„Juostų kilimas turi savyje tai, kad kuomet į jį žiūrėsi, visados, pagausi naujesnių minčių susibūrimą.“ F. Kirša. Mūsų juostos. Pavasaris, 1918, Nr. 1.

Knygoje, skirtoje tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei, pristatomi bene visi Lietuvoje žinomi juostų kilimai, saugomi muziejuose ir privačiai. Aprašomos jų sukūrimo ir „gyvenimo“ istorijos. Norintiems išsiausti juostų knyga pasitarnaus kaip vadovas, nes ji gausiai iliustruota juostų nuotraukomis, raštų brėžiniais, taip pat vaizdžiai pateikiama juostų audimo metodika. Knygoje yra QR kodas, kurį nuskenavus telefone galima peržiūrėti audimo pamokų įrašus.

Renginyje dalyvaus knygos autorės, tautinio kostiumo tyrinėtojos bei kūrėjos Diana Tomkuvienė ir Asta Vandytė. Renginį ves Ąžuolyno bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre dirbanti etnologė dr. Asta Venskienė.

Pristatymo metu bus galima įsigyti knygų.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.