Kauno gyvenimo pulsas fotografijų parodoje „Miesto vibracijos“

Nuo vasario 21 d. iki kovo 18 d. Ąžuolyno bibliotekos Galerijoje, 4 a. (Radastų g. 2, Kaunas) veiks Remio Ščerbausko fotografijų paroda „Miesto vibracijos“.

Remio Ščerbausko fotografijos – tai sustabdytos Kauno gatvių akimirkos, kurios nesurežisuotais siužetais perteikia miesto gyvenimo pulsą ir atmosferą. Pastabaus autoriaus fotoobjektyvas fiksuoja miestovaizdžio tikrovę su įvairiais joje vykstančiais kultūriniais ir socialiniais ypatumais ar tiesiog netikėtai į jo akiratį pakliuvusiais „atsitiktinių“ praeivių vaizdais. „Man asmeniškai yra gražu, kai žmogus atsipalaidavęs, kai nesirūpina, kad jį kažkas fotografuoja, kai jis ne dirba prieš fotoobjektyvą, o yra tikras miesto gyventojas, kurį mes kasdien matome,“ – teigia kūrėjas. Paroda „Miesto vibracijos“ – meninis atsakas į kai kuriose šalyse atsiradusius gatvės fotografijos žanro draudimus. Paroda, įkūnydama naują perspektyvą, tyčia ignoruoja veidus ir nukreipia dėmesį į kojų ritmą ir grindinį – taip kviečia žiūrovą pažvelgti į gatvės fotografiją kitaip.

Remis Ščerbauskas – fotografas, kuriantis gatvės fotografijos žanro portretus ir nuolat ieškantis savito požiūrio į gyvenimiškų situacijų įamžinimą. Jo meninis stilius formavosi daug dėmesio skiriant nespalvotiems studijiniams portretams kurti. Po šešerių metų darbo studijoje jis kūrybiškai perėjo prie gatvės fotografijos žanro, ieškodamas unikalaus dabartinės miesto aplinkos vaizdo.

Daugiau nei šimtas R. Ščerbausko fotografijų publikuotos internetinėse galerijose ir gatvės fotografijos knygose. Jo darbai yra pripažinti ir apdovanoti tarptautiniuose fotografijos konkursuose. Šiuo metu fotomenininkas aktyviai eksponuoja savo darbus viešosiose erdvėse, galerijose bei internetiniuose kataloguose. 2021 m. išleido savo pirmąją fotografijos knygą „Teritorija Kaunas / gatvės fotografija”.

Kviečiame aplankyti parodą.