Europos paveldo dienos

„Europos paveldo dienos‘24“ Ąžuolyno bibliotekoje. Ekskursija po buvusius Prekybos, pramonės ir amatų rūmus

Šių metų Europos paveldo dienų tema „Kultūros paveldas: ryšiai įtakos, keliai“ ryškiai matoma pastato, esančio K. Donelaičio g. 8, istorijoje.

Tai ne tik brandžiausias architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektuotas modernistinės architektūros pastatas, kuris buvo atidarytas 1939 m. vasario 18 d., bet ir mūsų šalies istorijos liudininkas.

Ekskursijos metu pamatysite daug išlikusių autentiškų išorės ir interjero elementų, baldų, meno kūrinių. Išgirsite apie pradingusius paveikslus ir kėdes, atrastas freskas, Senelį iš Kosmoso ir kitas intriguojančias istorijas. Juk pastate veikė Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, armijos štabas, generalinis komisariatas, biblioteka…

Ekskursija vyks rugsėjo 12 d. 17.00 val. K. Donelaičio g. 8, 1 a. fojė.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.