Informacija
iBiblioteka
DUK

Editos Mielienės knygos „Orė, Ugnė ir Žemyna“ pristatymas

Editos Mielienės knygos „Orė, Ugnė ir Žemyna“ pristatymas

Ąžuolyno biblioteka balandžio 4 d. 18 val. visus, besidominčius ajurvedos medicina, kviečia į Editos Mielienės knygos „Orė, Ugnė ir Žemyna“ pristatymą (Ąžuolo salėje, 2 a.)

Knygoje „Orė, Ugnė ir Žemyna“ gausu fizinės ir psichinės sveikatos patarimų, paremtų holistinės medicinos, senovės Indijos medicinos – ajurvedos, populiarėjančios Vakarų pasaulyje kaip alternatyviosios medicinos, – žiniomis, pateikiama Orės atrasta laimės formulė.

Gyvenimiškas pasakojimas perteikiamas per mergaitės bendravimą su dviem jos draugėmis Ugne ir Žemyna. Žvelgdamas į šias mergaites daugelis galėtų atpažinti save. Knyga „Orė, Ugnė ir Žemyna“ skirta jaunimui, tačiau subalansuota ir vyresnio amžiaus žmogui.

„Tikrai visi esame girdėję žodį „ajurveda“. Galbūt žinome, kad ajurvedos medicina yra kilusi iš Indijos. Galbūt girdėjome, kad ji priklauso alternatyviajam, holistiniam gydymui. Kažkas galbūt žino, kad apie ją daug rašė mūsų šviesusis protas Vydūnas. Ir tuo dažno žinios pasibaigia, daugelis net painioja ajurvedą su religija ar misticizmu. O iš tiesų ajurveda yra seniausias pasaulyje žinomas medicinos mokslas, mokantis, kaip gyventi sveikai bei laimingai, ir pateikiantis natūralių ir praktinių priemonių“, – teigia knygos autorė.

Daugiau apie ajurvedą:

Viskas Visatoje, kartu ir mes, ajurvedoje išanalizuota ir yra labai logiška, suprantama. Iš ko susideda Visata, iš to susideda ir visa, kas yra joje – iš tų pačių penkių pradinių elementų: erdvės, oro, vandens, ugnies ir žemės. Mūsų kūno ertmės – tai erdvė, visa tai, kas juda mūsų organizme. Pavyzdžiui, kvėpavimas, – tai oras; visi virškinimo ir metaboliniai procesai – ugnis; organizmo skysčiai – tai vanduo; visos kietos dalys, pavyzdžiui, kaulai, – žemė. Žmoguje yra visų elementų, bet kai kurių yra daugiau, kai kurių mažiau – pagal šią sudėtį kiekvienas mūsų yra nepakartojamas. Žmonės su savo savybėmis ajurvedoje pagal vyraujantį elementą yra suskirstyti į tris pagrindinius konstitucijos tipus: oro, ugnies ar žemės. Žinodami ajurvedoje taikomus principus, galime suprasti savo prigimtį, išmokti įsiklausyti į savo kūną, suprasti jo funkcijas, atpažinti ypatybes, pritaikyti valgomo maisto savybes. Taip galime išvengti negalavimų ir kančių, palaikyti sveikatą ir tapti laimingesni. Galime tapti patys sau gydytojais. Maistu ir savo atliekamais veiksmais gydysime ligos priežastis, o ne simptomus, ir toks gydymas neturės jokio šalutinio poveikio.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse