Ąžuolyno bibliotekoje taip pat griaudės šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“

Ąžuolyno bibliotekoje vyks Audros festivalio renginiai

Birželio 5–9 dienomis Kaune jau trečią kartą siausiantis šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“ sudrebins ir Ąžuolyno biblioteką – kviesime apsilankyti net keturiuose renginiuose, kurie vyks ir Radastų g. 2, ir K. Donelaičio g. 8.

Buvusiuose Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose: modernizmo ekskursija bei gėdos jausmo tyrinėjimai

Parodos kalno papėdėje, K. Donelaičio g. 8, įsikūręs Ąžuolyno bibliotekos padalinys pirmasis įsilies į „Audrą“. Birželio 6–7 dienomis bus galima apsilankyti ekskursijoje po vieną iš modernistinės architektūros perlų – buvusius Prekybos, pramonės ir amatų rūmus, sužinoti, kam šis pastatas buvo skirtas iki įsikuriant bibliotekai, bei pamatyti rečiau atveriamas erdves. Būtina registracija. O štai ieškančius potyrių ar išgyvenančius jausmų stygių biblioteka birželio 7 d. kvies peržengti gėdos slenkstį į specialiai šiam festivaliui kurtą minėto jausmo salą. Pastato kiemelyje įsikurs istorinės perspektyvos apie gėdinimo fenomenus, bus galima išgirsti asmeninių nepatogių istorijų iš įvairaus amžiaus bei profesijų kauniečių lūpų, susitikti su psichologe, griauti mitus apie knygas, kurias viešumoje skaityti gėda. O visą sukauptą informaciją ir emocijas ištrypsime per alternatyvaus roko grupės „Gėda“ koncertą, kuris su trenksmu užbaigs renginį.

Mažajame ąžuolyne: atveriamas knygų saugyklos bokštas bei pristatoma tvari mada

Šeštadienį (birželio 8 d.) „Audra“ siaus Ąžuolyne (Vydūno al. 4), kur visą dieną griaudės koncertai, šokiai ir įvairios veiklos. Tačiau nebus pamirštas ir Mažasis ąžuolynas. Visus, judančius link festivalio epicentro ar iš jo, Ąžuolyno biblioteka (Radastų g. 2) kvies į išskirtinę ekskursiją po knygų saugyklos bokštą, kuriame įdomu ne tik pašniukštinėti tarp lentynų beieškant įdomybių, bet ir pažvelgti į Kauno panoramą. Būtina registracija. O tik pasibaigus bibliotekos darbo valandoms lyg išeinantys lankytojai ant paradinių laiptų pasirodys net šešios tvarios mados kolekcijos, kurias pristatys Kauno kolegijos studentai, „Behind Curtains“ projektas bei pačios bibliotekos bendruomenė. Kviečiame ne tik pažiūrėti, kaip tvarumą madoje perteikia kylantys kūrėjai, tačiau ir įsikvėpti kūrybiškų idėjų, kaip kurti ilgaamžį ir unikalų savo pačių stilių.

Renginių programa:

Birželio 6 d. 17.00–18.00 val.
Birželio 7 d. 18.00–19.00 val.
Modernizmas: Ekskursija K. Donelaičio g. 8.
Vieta: K. Donelaičio g. 8.
Būtina registracija: štai čia
Registracija uždaryta. Grupės pilnos.

Birželio 7 d. 16.00–20.00 val.
Perženk gėdos slenkstį
Vieta: K. Donelaičio g. 8 vidinis kiemelis

Birželio 8 d. 13.00–14.30 val.
Birželio 8 d. 15.00–16.30 val.
Ekskursija: knygų saugyklos bokštas
Vieta: Radastų g. 2
Registracija uždaryta. Grupės pilnos.

Birželio 8 d. 16.00–17.30 val.
Madų šou „Tvariai – ne tik nuogai“
Vieta: Paradiniai Ąžuolyno bibliotekos laiptai, Radastų g. 2

Visi Ąžuolyno bibliotekos renginiai yra nemokami.

┌┘┌┘Daugiau informacijos apie festivalį: www.audrafestival.lt

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.