Informacija
iBiblioteka
DUK

Ateik į pokalbį su „gyvąja knyga“, nes dialogas suteikia antrą kvėpavimą

Ateik į pasimatymą su „gyvąja knyga“, nes dialogas suteikia antrą kvėpavimą

Šiandien girdime daug, bet mažai klausome. Gegužės 11 d. nuo 14 iki 17 val. Ąžuolyno biblioteka kviečia į pokalbį su „gyvosiomis knygomis“ – žmonėmis, kurie dalysis savo patirtimi ir kvies kalbėtis jiems svarbiomis temomis. Atvykę į Studentų skverą tapsite skaitytojais ir iš pateikto „Gyvųjų knygų meniu“ galėsite išsirinkti jus dominančią, o galbūt provokuojančią temą ir pakviesti jos autorių į 30-ies arba 10-ies minučių pasimatymą.

Atvykusieji išgirs įvairių istorijų apie sunkias, džiugias, kitokias patirtis ir galės atsiverti dialogui. Šiuo renginiu, įkvėptu Living Library (liet. Gyvoji biblioteka) koncepto, siekiama skatinti atvirą dialogą, bendruomenės tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą, taip pat atsisakyti vyraujančių stereotipų.

Norime sukurti erdvę, kurioje žmonėms būtų patogu bendrauti, klausytis ir įsitraukti į prasmingus pokalbius. Susiskaldžiusiame pasaulyje „gyvosios knygos“ gali tapti nepažįstamus žmones vienijančia įsiklausymo, nuoširdaus dialogo bei empatijos švente.

„Gyvoji biblioteka“ yra neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą. Ją sudaro „gyvosios knygos“, bibliotekininkai ir skaitytojai. „Gyvosios knygos“ – tai pažeidžiamoms socialinėms grupėms priklausantys asmenys, kurie patiria diskriminaciją ar išankstines nuostatas, taip pat įdomiai gyvenantys ir netikėtų patirčių turintys žmonės. Skaitymo procesas – tai atviras „gyvosios knygos“ ir skaitytojo pokalbis. „Gyvoji knyga“ dalijasi savo istorija, o skaitytojai gali užduoti klausimų ir išgirsti atvirų atsakymų. Šis metodas yra įrašytas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą.

Akcijos draugai:
Kauno literatūros savaitė
Akcijos rėmėjai:
Grybų namai „Mushi Mushi“
„Žalios dovanos“ – greengifts.lt
VDU Botanikos sodas