Projektas „XVII amžiaus knygos Kauno bibliotekose: katalogas“

Projekto trukmė: 2019 m. vasario 1 d.–2019 m. gruodžio 31 d.

Projekto vadovė: dr. Rita Urbaitytė, el. p. r.urbaityte@gmail.com

Projektą įgyvendina:  Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka

Projekto partnerė: Kauno apskrities viešoji biblioteka

Trumpas projekto pristatymas. Projekto tikslas – publikuoti Kauno miesto institucijose esančio rašytinio kultūros paveldo tyrimų rezultatus.

Bibliografiniame 2 tomų leidinyje „XVII amžiaus knygos Kauno bibliotekose“ bus išsamiai aprašyta XVII a. išleistos knygos ir smulkieji spaudiniai (iš viso 1618 pavadinimų), kurie šiuo metu saugomi Kauno apskrities viešojoje, Kauno technologijos universiteto, Kauno kunigų seminarijos bibliotekose bei Nacionaliniame M. K. Čiurlionio, Vytauto Didžiojo karo, Maironio lietuvių literatūros, Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuose. Be įprastų bibliografinių duomenų, kataloge bus pateikiami fiziniai knygos duomenys, informacija apie formatą, dedikacijas, paginacijos ar foliacijos ir signatūrų žymėjimo klaidas, signatūros, aprašomi defektai, viršelio puošyba ir įrišas, proveniencijos, marginalijos ir kiti kiekvieno konkretaus egzemplioriaus (muziejinės vertybės) ypatumai. Katalogo skaitytojams pasitarnaus 5 rodyklės: antraščių, publikavimo metų, leidėjų, spaustuvininkų ir platintojų, aprašuose minimų asmenų ir proveniencijų. Susisteminti duomenys bus naudingi Lietuvos ir Europos bibliografams, knygotyrininkams, istorikams ir kultūros paveldo tyrinėtojams.

Projektą finansuoja:

site logo