Informacija
iBiblioteka
DUK

Žaidimai

Mobilioji programėlė „Draugoteka“ kviečia vaikus ir jaunimą pažaisti 

„Draugoteka” – nemokamas žaidimas kur veiksmas vyksta bibliotekos erdvėse. Žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.
Prasmingą, naudingą, kokybišką laisvalaikį 10–15 metų vaikams ir paaugliams siūlo Panevėžio, Klaipėdos, Kauno apskričių bibliotekos.

Atsisiųsti programėlę:

googleplaylogin    App_Store

„Išnykusios praeities ženklai“ – virtualus edukacinis žaidimas, kuriame pateikiama įdomi ir naudinga informacija apie įvairius neišlikusius arba labai pasikeitusius Kauno, Birštono, Garliavos, Jonavos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio pastatus.

Žiūrėdami į atvirukus, senąsias ir dabartines nuotraukas, palyginsite, kaip, laikui bėgant, keitėsi įvairios vietovės bei jose stovėję pastatai. Naudodamiesi nuorodomis, galėsite pasklaidyti tarpukario spaudą didžiausiame Lietuvos skaitmeninto kultūros paveldo portale epaveldas.lt, o atsakinėdami į testo klausimus bei atlikdami interaktyvaus žemėlapio užduotis, pasitikrinsite gautas žinias.

Žaisk ir atrask išnykusios praeities ženklus!

Išbandyti žaidimą savo kompiuteryje ar planšetėje galite: praeitieszenklai.kvb.lt

Atsisiųsti mobiliąją programėlę:

App Store

„Knygos kelias“ – tai interaktyvus mokomasis žaidimas, kuriame ne tik sužinosite, kaip būdavo gaminamos knygos, bet ir galėsite visame knygos gaminimo procese sudalyvauti patys. Vaikai išbandę aplikaciją galės sužinoti, kaip knygos buvo gaminamos iki spausdinimo mašinos atsiradimo ir kaip knyga atsidurdavo lentynoje po spausdinimo meno atsiradimo.

„Knygos kelias“ turi gausybę paaiškinimų ir moksleivių žinias papildo įdomia istorine informacija bei faktais, kurių apie knygas nežinojo net kai kurie suaugusieji.

Išbandyti žaidimą savo kompiuteryje ar planšetėje galite: knygoskelias.kvb.lt

Atsisiųsti mobiliąją programėlę:

Google Play

Edukaciniame žaidime „Knygos kodas” rasi 7 skaitymą skatinanči​as​ ​užduotis, kuri​os sudarytos pagal žymiausių Lietuvos ir pasaulio autorių kūrinius. ​V​artydamas knygų viršelius, sužinosi apie populiariausias knygas. Savo žinias gilinsi bandydamas atpažinti autorius, žanrus, epochas, rūšis, stilius ir pačius kūrinius, perskaitęs jų ištraukas užduotyje „Fragmentas“. O kur dar azartiškoji žodžių paieška „Knygiažodyje“! Pažadame, žaisdamas „Knygos kodą“, turėsi gerokai pasukti galvą ir prisiminti tai, ko mokė ir nemokė mokykloje.

„Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“ pateikiama informacija apie senuosius lietuvių literatūros autorius ir jų kūrinius. Vaikai, naudodamiesi programa, susipažįsta su knygelėmis, kurias skaitė jų seneliai ir proseneliai, bei turi galimybę pamatyti iliustracijas, pieštas prieš 70 ir daugiau metų. Be žinomų rašytojų, tokių kaip Pranas Mašiotas, Kazys Binkis ar Motiejus Valančius, programoje pristatomi ir mažiau girdėti kūrėjai.
Išbandyti žaidimą savo kompiuteryje ar planšetėje galite: https://senaknygavaikams.kvb.lt/