Informacija
iBiblioteka
DUK

Tekstilės darbų paroda „Šilko magija“

Tekstilės darbų paroda „Šilko magija“

Nuo balandžio 22 d. iki gegužės 20 d. Ąžuolyno bibliotekos Parko skvere (3 a.) veiks Estelos Žukauskienės tekstilės darbų paroda „Šilko magija“.

Šilko tapyba – įtraukus procesas ir ypatinga medžiaga kūrybiniams gebėjimams atskleisti. Parodos „Šilko magija“ autorė Estela Žukauskienė, pamėgusi šią techniką, sugeba puikiai prakalbinti tą nepaprastą audinio charakterį. Ją darbas su šia medžiaga užburia ir atveria neribotas saviraiškos galimybes – per piešinį, spalvas bei formas realizuoti savo mintis, vidines nuotaikas ir emocijas. „Įkvėpimo semiuosi iš gamtos, nes joje viskas ritminga, prasminga ir nuoseklu, nėra jokios betvarkės ar chaoso, joje gali pasisemti patirties ir pajusti dvasinę ramybę, rasti neišsenkančią spalvų paletę, išgirsti tylą ir kartu garsų įvairovę, todėl mano darbuose gausu stilizuotų gamtos motyvų. Taip pat didelį įkvėpimą kūrybai suteikia ir mūsų tautos liaudies menas: audiniai, kryždirbystė, medžio drožyba“, – teigia autorė. Paveikslų tematika įvairi: nuo mandalų iki gyvybės medžių bei paveikslų su tautiniais motyvais. Tekstilininkės pagarba medžiagai ir jos prigimtinėms savybėms leidžia jai sukurti spalvingus, raiškaus piešinio ir nepriekaištingo techninio išpildymo darbus.

Estela Žukauskienė dirba technologijų mokytoja Kauno r. Domeikavos gimnazijoje. Rankdarbiai – ne tik jos hobis bei neblėstanti meilė, bet ir tiesioginė veikla, kadangi per technologijų pamokas to moko įvairaus amžiaus vaikus. Laisvu nuo darbo metu jau 15 metų užsiima tapyba ant šilko. Estela Žukauskienė yra šilko tapybos asociacijos narė, su savo tekstilės kūriniais dalyvauja įvairiose rengiamose grupinėse ir personalinėse parodose.

Kviečiame aplankyti parodą.