Pasaulinei Dauno sindromo dienai skirta fotografijų paroda

Kovo 20 d. 17 val. Ąžuolyno bibliotekos Parko skvere, 3 a. (Radastų g. 2, Kaunas) atidaroma Emilijos Tamulionytės fotografijų paroda „Pasaulis atvirai“. Paroda veiks iki balandžio 8 d.

Emilija gimė su viena chromosoma per daug. Gydytojai vadina tai Dauno sindromu. O mamos šiuos vaikus – „saulytėmis“. Viena iš tokių „saulyčių“ – Emilija – paauglė, kuri turi tų pačių poreikių kaip ir visi: mokytis, mylėti, būti mylima, turėti draugų ir leisti laisvalaikį taip, kaip nori. 2023 m. pavasarį Emilija su šeima lankėsi Italijoje. Kelionės metu vyresnioji sesuo pasiūlė mergaitei savo profesionalų fotoaparatą ir nuo tos akimirkos ji fiksavo viską, kas pasirodė įdomu, nekreipdama dėmesio į tai, kaip elgtis ar ką fotografuoti turėtų „normalūs“ žmonės. Įprasti, turistus masinantys objektai jaunosios fotografės nedomino. Mergaitė fotoaparato objektyvą taikė į visiškai kasdieniškus, miesto gyvenimo atmosferą atspindinčius siužetus: nuo šuns kakio iki besišypsančių žmonių veidų. Fotografuodama Emilija turėjo stebuklingą galią. Žmonės, pajutę į juos nukreiptą fotoaparatą, iš pradžių sunerimdavo, tačiau, pamatę mergaitę, tuoj pat atsipalaiduodavo, imdavo mosuoti, šypsotis ar net pozuoti.

„Emilijos fotografijos ir kiti nuotykiai pavertė mūsų kelionę išskirtine. Socialinių konstruktų nesuvokimas padėjo jai patirti pasaulį be baimės būti atstumta. Buvo gera stebėti, kaip ji mezgė ryšį negalvodama, kad kažkam tai galėtų pasirodyti keista“, – prisimena Emilijos sesė Elžbieta.

Kviečiame aplankyti parodą ir pasigrožėti Emilijos fotografijose atvertu pasauliu, kuriame užfiksuota tai, ką neurotipiško žmogaus akis dažnai praleidžia.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.