Informacija
iBiblioteka
DUK

Parodoje – akvarelinė jausmų kelionė

Nuo liepos 2 d. iki rugpjūčio 1 d. Ąžuolyno bibliotekos Parko skvere (3 a.) veiks Indrės Budreckytės akvarelės darbų paroda „Stebėti. Atrasti. Jausti“.

Nuo liepos 2 d. iki rugpjūčio 1 d. Ąžuolyno bibliotekos Parko skvere (3 a.) veiks Indrės Budreckytės akvarelės darbų paroda „Stebėti. Atrasti. Jausti“.

Akvarelės liejimas – įtraukus, kūrybiškas procesas, Indrės Budreckytės gyvenime atsiradęs su trenksmu. Išraiškingose darbų kompozicijose, tarsi nesibaigiančiame eskize, ji atsisakė išbaigtumo, nes kaip tik neišbaigtume randa įsiprasminimą ir atspirties tašką naujoms kūrybinėms kelionėms. Pamėgusi akvarelės techniką ir leisdama piešiniui tarsi nebaigtam eskizui drąsiai sklęsti erdvėje, menininkė sykiu priima ir savo netobulumą. Įkvėpimo kūrybiniams sumanymams ji semiasi iš gamtos, nes joje viskas ritminga, prasminga ir nuoseklu. Savo kūriniais Indrė Budreckytė kviečia stebėti, atrasti, pajausti. Savaip, savitu žvilgsniu pasinerti į augmenijos grožio ir paslapties gilumas. „Ši paroda, – teigia autorė, – tai mano pačios pokalbis su savimi, savęs pažinimas, atpažinimas, pripažinimas. Skiriu ją kiekvienam, neabejingam bundančios gamtos alsavimui.“

Indrė Budreckytė-Budnikienė 2004 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizaino studijas ir ilgą laiką kūrė kostiumus teatro scenai bei dirbo kostiumų dailininke lietuviškame kine. Vėliau atsirado noras kurti ne vien šioje srityje, tačiau ir nuolat piešti, tapyti, įvaizdinti kilusias mintis bei idėjas. Likimas menininkę netikėtai atvedė į dailės terapijos kelią ir 2023 m. Vilniaus universitete ji baigė dailės terapijos studijas. Sujungus du polius – terapiją ir kūrybą – dailininkei atsivėrė dar viena saviraiškos galimybė – per piešinį, spalvas bei formas realizuoti savo mintis, vidines nuotaikas ir emocijas.

Kviečiame aplankyti parodą.