Moksleivių plakatų paroda „Lietuvių kalba. Myliu…“

Nuo balandžio 8 d. iki 22 d. Ąžuolyno bibliotekos Parko skvere (3 a.) veiks moksleivių plakatų paroda „Lietuvių kalba. Myliu…“.

Parodoje eksponuojami Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) kartu su Vilniaus dailės akademija (VDA) surengto plakatų konkurso „Lietuvių kalba. Myliu…“ darbai, kuriuos parengė mokiniai iš Lietuvos gimnazijų, dailės mokyklų ir kitų formaliojo ir (ar) neformaliojo švietimo įstaigų. Pagrindinė kūrinių idėja – „Mėgaukis rašydamas, iliustruodamas, improvizuodamas ir išreikšk savo jausmus lietuvių kalbai“. Plakatų autoriai buvo kviečiami žaisti kalba, atskleisti savo požiūrį į ją, o kartu nevengti ir provokuoti, inspiruoti diskusiją apie lietuvių kalbos šiuolaikiškumą, patrauklumą, integralumą. Darbai konkursui kurti pavieniui arba su bendraminčių grupe taikant bet kokią pasirinktą techniką. Jauni žmonės savo požiūrį į kalbą stengėsi atskleisti per simbolius, poeziją, tautosaką, kai kurie ironiškai vaizdavo šio laiko reiškinius, tolinančius mus nuo lietuvių kalbos, o kai kurie rašytinę kalbą prilygino ir „raktui į amžinybę“. Į antrąjį konkurso etapą kalbininkų ir dailininkų vertinimo komisija atrinko trylika darbų, kurie ir eksponuojami parodoje.

Kviečiame pasinerti į jaunuolių kūrybą.