Informacija
iBiblioteka
DUK

Keramikos paroda „Iš žemės ir dangaus“

Nuo kovo 5 d. iki balandžio 2 d. Ąžuolyno bibliotekos Galerijoje, 4 a. (Radastų g. 2, Kaunas) veiks Laimos Mačiulaitytės keramikos paroda „Iš žemės ir dangaus“.

Keramika – toks „žemiškas“ menas, kuriame dalyvauja visi keturi pagrindiniai pasaulio elementai – ugnis, žemė, vanduo ir oras. Pasitelkdama šiuos elementus, menininkė Laima Mačiulaitytė kuria formas, derina medžiagas, glazūras bei, patikėjusi molinukus ugnies stichijai, kurioje vyksta mįslingi keramikos transformacijos procesai, savo kūriniais bando materializuoti emocinę ir filosofinę mintį. Autorės pagarba medžiagai ir jos prigimtinėms savybėms leidžia kurti išraiškingų formų ir nepriekaištingo techninio išpildymo darbus. Savo kūryboje įvaldžiusi minimalistinių formų stilistiką, Laima Mačiulaitytė puikiai balansuoja tarp ją pastūmėjusių dvasinio turinio inspiracijų ar gamtos motyvų ir savitos jų interpretacijos. Kai kuriuos kūrinius menininkė bando derinti su taikomąja paskirtimi ir puikiai išlaiko pusiausvyrą tarp funkcionalumo bei plastikos kalba išreikštų dvasinio turinio simbolių. Tai liudija, jog šiuolaikinė keramika pajėgi perteikti sudėtingas temas ir subtilius dvasios vingius.

Laima Mačiulaitytė mokėsi Juozo Naujalio meno mokyklos dailės skyriuje, vėliau baigė keramikos studijas Valstybinio dailės instituto Kauno vakariniame skyriuje (dabar – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas). Dirbo restauratore Pažaislio vienuolyne, kūrė įvairių dirbinių prototipus „Jiesioje“, dizaino etalonus „Dailės“ kombinate. Su savo kūriniais dalyvauja įvairiose rengiamose grupinėse ir personalinėse parodose.

Kviečiame aplankyti parodą.