Informacija
iBiblioteka
DUK

Grafikos ir tapybos darbų parodos „Magiškoji tikrovė“ atidarymas

Grafikos ir tapybos darbų parodos „Magiškoji tikrovė“ atidarymas

Kovo 21 d. 17 val. Ąžuolyno bibliotekos Galerijoje, 4 a. (Radastų g. 2, Kaunas) atidaroma Aistės Ramūnaitės grafikos ir tapybos paroda „Magiškoji tikrovė“. Paroda veiks iki balandžio 13 d.

Menininkės Aistės Ramūnaitės paroda „Magiškoji tikrovė“ susideda iš dviejų skirtingų, bet simboliškai susijusių dalių, pristatančių ekspresyvų autorės grafikos ir tapybos pasaulį, kuriame susipina praeities ir dabarties paslaptys.

Pirmoji parodos dalis – sudėtinga linoraižinio technika sukurtas darbų ciklas apie menininkės mamos ir močiutės, kurios kilusios iš žemaičių bajorų Rusteikų, II pasaulinio karo metais Palangoje patirtus išgyvenimus. Iš tų laikų išlikusi relikvija – jos mamai padovanota grafų Tiškevičių maldaknygė – įkvėpė dailininkę pasidomėti ne tik savo šeimos ir grafų istorija, bet ir sukurti tai, kas perteiktų išnykusių vertybių tikrovę.

Antroji parodos dalis – peizažai iš Aistės Ramūnaitės nuolatinių pasivaikščiojimų vietos – Mažojo ir Didžiojo Ąžuolyno Kaune. Ekspresyviuose kūriniuose dailininkė siekia perteikti nenuspėjamą gamtos kaitą pasirinkdama ne tobulus motyvus, bet pūvančius lapus, nulūžusias smilgas, šlapdriboje mirkstančius ąžuolų kamienus, žibintų šviesas naktyje, taip baugiai ir viliojančiai kviečiančias pasinerti į žiemos šalčio pojūtį. Šios gamtoje išgyventos akimirkos menininkei tampa akstinu užfiksuoti ir savo vidinio pasaulio paslaptis.

Aistė Ramūnaitė – viena ryškiausių vidurinės kartos lietuvių grafikos kūrėjų. Savo pamėgtus linoraižinius ji dažnai derina su autorinėmis technikomis, todėl jie įgauna minkštumo ir tapybiškumo įspūdį. Veržlumo nestokojanti menininkė nuolat ieško naujų raiškos priemonių, žaidžia ne tik su spalvomis, formomis, bet ir emocijomis, minties erdviškumu. Dailininkė aktyviai rengia parodas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kviečiame aplankyti parodą.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.