Informacija
iBiblioteka
DUK

Grafikos ir skulptūros darbų paroda

Grafikos ir skulptūros darbų paroda

Nuo 2024 m. birželio 12 d. iki liepos 7 d. Ąžuolyno bibliotekos Galerijoje (4 a.) veiks grafikės Gražvydos Andrijauskaitės ir skulptoriaus Donato Dovidavičiaus kūrinių paroda.

Parodoje – dviejų Kauno menininkų kūrybiniai ieškojimai. Dailininkė Gražvyda Andrijauskaitė savo mišriosios technikos grafikos ekspoziciją pavadino „Iš arti“. Joje autorė rodo klasikinėmis giliaspaudės grafikos technikomis sukurtus darbus ir šalia eksponuoja išdidinto mastelio kūrinius, atliktus pasitelkus skaitmeninės sublimacinės spaudos būdą ant audinio. Dažniausiai klasikinės grafikos technikomis (ofortas, akvatinta) atlikti darbai nedidelio formato, tačiau turi daug (ne)paslėptų detalių, kurių dėl jų smulkumo eilinis žiūrovas iškart nepamato. Todėl autorė kelia klausimą, kaip keičiasi kūrinys pasikeitus jo masteliui ar kitaip prie jo prisilietus: siuvinėjant, tapant, perdirbant jau sukurtą kūrinį. Naudodamasi šiuolaikinėmis technologijomis, G. Andrijauskaitė žaidžia su jau sukurtais savo personažais ir tokiu būdu išryškina grafikos miniatiūrose pasislėpusias istorijas. Autorė kviečia parodos lankytojus atrasti, pastebėti ir apgalvoti, kaip gali kisti vienas ir tas pats kūrinys.

Skulptorius Donatas Dovidavičius pristato kompoziciją „Nemelavo“ (bronza, ąžuolas), kurioje analizuoja amžinai aktualią ir laikui nepavaldžią tiesos ir melo temą. Kūrinys kviečia mąstyti, kada tiesa yra tiesa, o kada ji virsta melu ir atvirkščiai – melas tampa tiesa, taip pat kaip kinta melo ir tiesos faktas gaunant informaciją iš skirtingų šaltinių, būnant skirtingose situacijose ir matant skirtingas tiesas.

Vizualinė objekto išraiška – labai aiški nuoroda į temą: Pinokis – puikiai nuskaitomas žiūrovui ir atpažįstamas iš savo ilgos nosies personažas – akimirksniu nukreipia į melą. Jis netašytas, grubus, naivus ir visiškai „medinis“, nors net ne medinis… Pinokis viršūnėse smaigalių – asociatyvių didžiųjų įkoptų kalnų, virtusių nosimis. Melo ar tiesos nosimis?

Apie menininkus: Gražvyda Andrijauskaitė gimė 1980 m. Kaune. Grafiką studijavo Vilniaus dailės akademijoje, 2005 m. įgijo menų magistro laipsnį. Nuo 2013 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 2001 m. Menininkės darbai eksponuoti Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Lenkijoje, JAV ir kt.

Donatas Dovidavičius gimė 1979 m. Kaune. 2006 m. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete įgijo menų magistro laipsnį (skulptūros specialybė). Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Parodose dalyvauja nuo 2004 m. Kuria skulptūras, aktyviai dalyvauja įvairių Lietuvos miestų rengiamuose paminklų, skulptūrų, meninių akcentų konkursuose, juose gana dažnai užima prizines vietas ir pelno skatinamąsias premijas.

Kviečiame patirti meną.