#SavaitėsKnyga Jon Fosse „Vaizdai iš vaikystės“

Vaizdai iš vaikystės

Su džiaugsmu pristatome norvegų rašytoją ir dramaturgą Jon Fosse, kuris ką tik apdovanotas Nobelio literatūros premija. Kol kas knyga „Vaizdai iš vaikystės“ yra vienintelė išversta į lietuvių kalbą ir yra puikus pavyzdys, kodėl autorius vertas šios prestižinės premijos.

Nobelio komitetas apdovanojo J. Fosse už jo „inovatyvias pjeses ir prozą, kurios įgarsina tai, kas neišsakoma“. Jo kūryba yra žinoma dėl savo subtilumo, kuris atskleidžia žmogaus vidinę būseną ir emocinę patirtį. Jo rašymo stilius savitas, todėl lengvai atpažįstamas, o jo kūriniai garsūs dėl savo poetiškumo ir gilios prasmės.

„Vaizdai iš vaikystės“ yra trumposios prozos knyga, kurią siūlome skaityti lėtai, kad galėtumėte užčiuopti tai, ko tiesiogiai neišsakome. Ši knyga yra puikus pavyzdys J. Fosse rašymo stiliaus ir temų, kurios yra susijusios su žmogaus vidine būsena, emociniais išgyvenimais ir gyvenimo prasmės ieškojimu. Tai yra knyga, kuri paliks šiltą nostalgijos jausmą.

Ši 4 valandų skaitymo kelionė apima kelis trumpus prozos tekstus, kurie leidžia skaitytojams įvertinti Jon Fosse literatūrinį meistriškumą. Kūriniuose „Vaizdai iš vaikystės“ ir „Mažoji sesutė“, Fosse naudoja minimalistinį stilių, kad sukurtų ryškius, bet greit pradingstančius vaikystės vaizdus, kuriuose skausmingi ir linksmi išgyvenimai susipina. Šie autobiografiniai kūriniai nukelia skaitytojus į vaizdingą Strandebarmo kraštą, kuriame vaikystės tyrumas susilieja su mirtingumo suvokimu. Kita Fosse istorija „Taip viskas prasidėjo“ subtiliai gvildenama pirmosios meilės temą. Kiti rinkinyje sudėti trumpi apsakymai, persmelkti žmogiško vienišumo jausmu. Pavyzdžiui, apsakyme „Rytas ir vakaras“ poetiškai perteikiamas apmąstymas apie visą žmogaus egzistenciją – nuo gimimo iki pat mirties. Šie tekstai yra puikus pavyzdys Fosse literatūrinio meistriškumo, kuris atskleidžia žmogaus vidinę būseną ir emocinę patirtį, naudojant savitą rašymo stilų ir gilias temas. Skaitydami šiuos kūrinius, skaitytojai gali patirti stiprius emocinius išgyvenimus ir įsigilinti į žmogaus gyvenimo prasmę.
Jon Olav Fosse yra parašęs daugiau nei 50 kūrinių ir pelnęs daugybę apdovanojimų už savo indėlį į literatūrą. Jis yra žinomas kaip vienas iš iškiliausių šiuolaikinių dramaturgų, o jo kūrinių stilius dažnai apibūdinamas kaip postmodernusis minimalizmas. Jis taip pat yra vadinamas šiuolaikiniu Henriku Ibsenu. Kartu su lietuvių teatro režisieriumi Oskaru Koršunovu, jis adaptavo savo pjesę „Žiema“.

„Keliautojai laiku“ yra ES remiamo vertimų projekto dalis, kuris supažindina su šiuolaikinių Europos rašytojų kūriniais, pasižyminčiais unikaliu požiūriu į istoriją. Ši serija apima aštuonias knygas, kurios kviečia skaitytojus į kelionę laiku nuo tolimų epochų iki šių dienų.

Jono Olafo Fosse pasakojimų pasaulis yra užburiantis, o jo prozos grožis yra atrandamas knygoje „Vaizdai iš vaikystės”. Ši knyga yra dalis „Keliautojai laiku“ serijos ir kviečia skaitytojus pasinerti į Jono Olafo Fosse pasakojimų pasaulį. Tai yra puikus būdas susipažinti su šiuolaikinių Europos rašytojų kūriniais, kurie pasižymi unikaliu požiūriu į istoriją.

Knygą galite rezervuoti čia.