Informacija
iBiblioteka
DUK

#SavaitėsKnyga Bonnie Garmus „Chemijos pamokos“

„Elizabetė Zot yra talentinga ir perspektyvi chemikė, tačiau dėl vyrų dominavimo šioje mokslo srityje, ji vis dar susiduria su didelėmis kliūtimis. Vis tik herojė nesiliauja svajoti ir griauti sustabarėjusių mokslinio elito ir maskulinizmo taisyklių.

Elizabetė Zot dirba mažame Kalifornijos institute. Darbe ji sutinka Kalviną Evansą – instituto ryškiausią ir ekscentriškiausią tyrėją ir jį įsimyli. Tačiau, nelaimingai, Kalvinas miršta, o Elizabetė lieka vieniša mama, kuri turi toliau kovoti su seksizmu ir diskriminacija.

Bonnie Garmus sukūrė nepaprastai stiprų ir nepalaužiamą Elizabetės personažą, kuri kovoja dėl neteisėto atleidimo iš darbo, vos tik darbdaviai sužino, jog ji laukiasi. Ji nenuleidžia rankų ir pasinaudoja savo virtuve kaip chemijos laboratorija. Čia savo virtuvėje ji sukuria naują laidą, skirtą kulinarijos menams. Elizabetė į savo receptus įtraukia ir chemijos žinias, o tai reiškia, kad tai, kas anksčiau buvo paprasti produktai, dabar yra sudėtingos cheminės medžiagos.

Knygoje yra nagrinėjamos jautrios temos, bet taip pat gausu humoro ir vilties. Skaitytojai dalinasi, kad šis pasakojimas yra gyvybingas, lengvas ir šmaikštus. Tai knyga, kurią galima perskaityti per dieną, ir nors ji yra feministinė, jos realistiškumas yra bene svarbiausias bruožas. Romanas puikiai atskleidžia daugybę skirtingų žmonių tipažų, jų padėtį visuomenėje, privilegijas ir išankstines nuostatas, jų kovas ir troškimus.

Autorė tyrinėja daugelį temų, kurios vis dar yra aktualios šiandieninėje visuomenėje, tokių kaip seksizmas darbo vietoje, stereotipinių visuomenės įsitikinimų, kad moters vieta yra namuose ir virtuvėje, kad mokslą kuria tik didieji vyrai.

Elžbieta, moko moteris gaminti maistą savo laidose, tačiau ji taip pat drąsina jas siekti savo svajonių ir pasiekti tai, ko, visuomenės manymu, neįmanoma padaryti paprastai namų šeimininkei.

Knygą galite užsisakyti čia.