Informacija
iBiblioteka
DUK

Išlepinti pasirinkimų arba, ką skaityti?

Knygynų, bibliotekų, net ir paprastų parduotuvių lentynos nukrautos knygomis. Tūkstančiai knygų pagal įvairiausius poreikius. Literatūros dabar pasiekiama tiek, kiek jokiais kitais laikais, ir vis dėlto, žiūrėdami į tą nesibaigiančią lentynose meiliai mirksinčių bestselerių eilę, sustingstame. Kur rasti tiek laiko, kaip viską perskaityti? Neužteks nei duoto gyvenimo. Ir štai tada širdies ritmas padažnėja, kvėpavimas suintensyvėja, reikia nuo kaktos braukti prakaito lašus, nes apninka įtampa ir nerimas – kurią knygą skaityti dabar? 

Pasirinkimo paradoksas egzistuoja ir yra plačiai aprašytas. Galimybių gausa, kuri turėtų džiuginti, paralyžiuoja, ir pečius užgriūva atsakomybė – kaip išsirinkti geriausią? Juk laiko skaityti tiek maža, nevalia leisti jo nieko vertoms ar tiesiog neįdomioms knygoms. Net kai ir pavyksta nuspręsti, pasirinkimas dažnai netenkina, aplanko dvejonės, kad gal reikėjo imti ką kita.

Nuo knygų pasirinkimų gausos nepabėgsime ir nenorėtume pabėgti. Bet galime rasti būdų palengvinti tą rinkimosi naštą. Paprasčiausia tą padaryti pasidalijant ja su kitais – leisti, kad knygas išrinktų kiti. Dirbtinio intelekto paklausus, kas geriausiai gali rekomenduoti knygas, atsakymas buvo toks, kokio ir tikėtasi – bibliotekininkas. Žmogus, kuris nuolat sukasi tarp knygų, mato tendencijas, bendrauja su žmonėmis ir, be abejonės, myli knygas. 

Bibliotekininkas gali rekomenduoti knygas atitinkamai pagal poreikius. Nesvarbu, ar norėtųsi rasti dar vieną įtraukianti detektyvą, o gal šis žanras jau pabodęs ir pribrendo metas gilintis į istorinius romanus, tačiau visai neaišku, nuo ko pradėti? Galbūt laukia atostogos paplūdimyje ir puikiai tiktų lengvas skaitinys, o gal kaip tik norisi peno apmąstymams ir gilesniam požiūriui į aplinką? 

Kai reikės išsirinkti naują knygą, siūlome užpildyti trumpą užklausą ir pagal jūsų pateiktą informaciją kruopščiai atrinksime jums 1–3 knygas.

„Bibliotekininkas rekomenduoja“ užklausą rasite čia.

Poros minučių klausimynas, kai norisi geros knygos rekomendacijos iš žmogaus, nusimanančio apie literatūrą.