„Rimvidas Jankauskas-Kampas: 1957–1993“ teksto autorė Rasa Žukienė

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

„Tapytojas esu, ir viskas. Daugiau nieko nemoku. Oficialaus darbo nedirbu jokio. Nepopuliaru. Tapyba dabar bepročių užsiėmimas. Bet man tai – vienintelis būdas išbūti.“ (Rimvidas Jankauskas-Kampas, 1993)
Rimvidas Jankauskas-Kampas (1957–1993) buvo ir tebėra išskirtinė meno pasaulio asmenybė, per gana trumpą kūrybinį laikotarpį įrašiusi reikšmingą puslapį Lietuvos tapybos istorijoje. „Meno parkas“ galerijos direktorius Arvydas Žalpys pasakoja, kad „prieš keletą metų galerijoje „Meno parkas“ diskutuodami apie kertinius Lietuvos meno istorijos taškus, pastebėjome, kad prisiminimai apie Kampą keliaudami iš lūpų į lūpas po truputį virsta legendomis, o jo kūrinių likimas ne visada žinomas. Taip gimė mintis grįžti prie šio autoriaus kūrybos apžvalgos.“ 2023 m. gruodžio pabaigoje galerijoje atidaryta dailininko tapybos paroda ir išleistas naujas kūrybos albumas-katalogas. Jo tekstų autorė menotyrininkė prof. dr. Rasa Žukienė sako: „Išvydę Kampo kūrybą, suklūsta net menkai besidomintys menu ar niekad to žmogaus nesutikusieji, Kampo tapyba kelia įdomios, temperamentingos ir kartu neaiškios, paslaptingos kūrybos įspūdį. Ir prab4gus trisdešimčiai metų po jo mirties, jo kūryba domimasi, ji aptarinėjama menotyrininkų, dėl jos susivaržoma viešuose aukcionuose ir meno rinkos šešėlyje“

Užsakyti leidinį