Informacija
iBiblioteka
DUK

Olga Tokarczuk „Jokūbo knygos“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Olga Tokarczuk yra Nobelio literatūros premijos laureatė ir viena iš sėkmingiausių bei labiausiai kritikų pripažintų savo kartos autorių Lenkijoje. Jos knygoje pristatomi senosios Lenkijos laikai, to meto architektūra, žmonių santykiai ir sudėtinga dvasinė tikrovė, kurioje egzistuoja trys religijos: krikščionybė, judaizmas ir islamas.

Knyga susideda iš septynių knygų ir yra epinis pasakojimas, kuriame centrinė ir svarbiausia figūra yra Jokūbas Leibovičius Frankas. XVIII amžiaus viduryje jaunas, paslaptingos kilmės žydas atvyksta į kaimą Lenkijoje ir netrukus pakeičia ne tik savo vardą, bet ir asmenybę, sukuria sektą ir pritraukia daugybę sekėjų. Tačiau jo idėjos supriešina žydų bendruomenę: vieniems jis yra eretikas, kitiems – mesijas.

Per visą istoriją sklando Jokūbo močiutės Jentės, įstrigusios tarp gyvybės ir mirties dvasia, liudijimas ilgai ir kruvinai žydų istorijai Lenkijoje. Per maždaug trisdešimt metų, kuriuos apima didžioji dalis veiksmo, veikėjai sensta, o laiko tėkmėje juos supantis pasaulis patiria didžiulius pokyčius.

Užsakyti leidinį