Informacija
iBiblioteka
DUK

Dalia Petronėlė Marcišauskienė „Sportiniai šokiai Lietuvoje“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Knygos pirmoji dalis „Lietuvos BALINIŲ ir PRAMOGINIŲ šokių istorijos” apima 1920-1989 m. laikotarpį. Pradžioje pateikiami svarbiausi balinių ir pramoginių šokių istorijos momentai, toliau pasakojama apie įvairius įdomius įvykius ir vietoves.

Iš tarpukario Kauno šokių mokyklos skaitytojai keliauja į Vilniaus Bernardinų sodo vasaros paviljoną, kur vykdavo šokiai. Paskui kartu su pokarinės Lietuvos šokių entuziastais skubame į seminarus Estijoje ir Latvijoje.

Pasakojimas tęsiasi Kauno sporto halėje, kur šokėjų poros pirmą kartą visus įtraukė į valso sūkurį ir lipsio šėlsmą. Šie įvykiai atskleidžia šokių istorijos įvairovę ir įtaką šio laikotarpio Lietuvos kultūrai bei visuomenei.

Antroji knygos dalis „Lietuvos SPORTINIŲ šokių istorijos“ apima 1989-2019 m. Šios dalies iliustracijose pūstas sukneles keičia vis spalvingesni ir įmantresni kostiumai, Lietuvos šokėjai parveža namo pirmuosius apdovanojimus iš pasaulio ir Europos čempionatų, o kiekvienas klubas pristato savo šokėjus ir trenerius.

Trečioji knygos dalis „Lietuvos sportinių šokių datos ir įvykiai“ supažindina su Lietuvos šokėjų pasiekimais užsienyje, mūsų šalies čempionais ir džiuginančiais laimėjimais.

Užsakyti leidinį