Informacija
iBiblioteka
DUK

Marius Marcinkevičius, Lina Itagaki „Mergaitė su šautuvu“

Marius Marcinkevičius, Lina Itagaki „Mergaitė su šautuvu“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 1 Vidurkis: 5]

 

Siaučiant Antrajam pasauliniam karui, per Lietuvą, vilkdamas sunkias švinines kojas, slenka frontas. Vokiečiams pasitraukus, ateina rusai ir įveda savo tvarką. Nepalaikantieji naujojo režimo tremiami į Sibirą. Taip nutinka ir Magdės šeimai – tėtį, mamą ir sesę su broliu suvaro į sunkvežimį ir išveža. Mergaitės, saugiai tūnančios šuns būdoje, kareiviai neranda. Ji ne šiaip sau slepiasi, o atlieka tėčio pavestą slaptą užduotį.
Magdę randa mokytojas. Jis, kaip ir daug kitų vyrų bei moterų, pasitraukė į mišką kovoti už Lietuvos laisvę. Mokytojas parsiveda mergaitę į girioje įrengtą bunkerį, ir ji tampa partizanų būrio nare.
Magdė pamažu įveikia savo baimes, tėvų netekties skausmą ir namų ilgesį. Ji mokosi išgyventi miške, pasirūpinti savimi ir sužeistais draugais.
„Mergaitė su šautuvu“ yra grožinė knyga, tad ne viskas čia tikra, bet pasakojimas remiasi liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, istorine medžiaga bei partizanų ryšininkės papasakota istorija apie mergaitę, su partizanais gyvenusią bunkeryje.

Užsakyti leidinį