Danutė Palionytė „Kad žydėtų muzikos gėlynai“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Danutė Marija Palionytė-Banevičienė yra muzikologė, kuri 1961 m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos muzikos istorijos klasę. Tarp 1986 ir 2005 metų ji dėstė Lietuvos muzikos (dabar ir teatro) akademijoje ir tapo docente 1992 m. Ji skiria didelį dėmesį Mažosios Lietuvos muzikinei kultūrai ir jos veikėjams. Jos knyga „Kad žydėtų muzikos gėlynai“ susideda iš šešių skyrių. Pirmasis skyrius, „Šimkiada“, apima įvairiais laikotarpiais aktualią medžiagą. Antrasis skyrius, „Kasdieninė duona – gyvoji muzika“, apima straipsnius apie atskirus kūrinius, jų grupes, sceninės muzikos recenzijas ir pan. Trečiasis skyrius, „Portretai, siluetai“, apima kompozitorių, atlikėjų ir kitų su muzika kaip nors susijusių asmenų kūrybinius portretus. Ketvirtasis skyrius, „Iš praeities“, apima daug garsių mūsų kultūros vardų, tokių kaip Vydūnas, Albertas Storosta, Juozas Kalvaitis, sekami religinės muzikos keliai, domimasi čekų kompozitorių mokykla ir pan. Penktasis skyrius, „Muzikologinių knygų atvartai“, skirtas knygų recenzijoms, o šeštasis skyrius, „Apie muzikinius kontaktus“, apima įspūdžius iš bienalių, konferencijų, koncertinių kelionių, suvažiavimų ir pan.