Werner Herzog „Conquest of the Useless: Fever Dreams in the Jungle“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Kino režisierius Werner Herzog – Naujojo vokiečių kino pradininkas, legendinės prancūzų kino ikonos François Truffaut kadaise pavadintas „pačiu svarbiausiu režisieriumi“. Jo filmuose pasakojamos istorijos apie ambicingus personažus ir jų neįmanomas svajones; neįprastai talentingus žmones ir jų keistus interesus; individus, kovojančius su juos supančia aplinka.

1982-aisiais Herzogas išleido filmą „Fitzcarraldo“ – istoriją apie svajotoją, kuris planuoja pastatyti operos teatrą Amazonės džiunglėse. Tam, kad turėtų pinigų šiai svajonei pasiekti, jis leidžiasi į grandiozinį nuotykį – neatrastame ir atokiame džiunglių lopinėlyje ieškoti itin pelningos medžiagos – kaučiuko.

„Fitzcarraldo“ iškart tapo pripažintas šedevru ir už jį 1982-ųjų Kanų kino festivalyje Herzogas laimėjo Geriausio režisieriaus apdovanojimą – taip patvirtindamas savo, kaip vieno iš gerbiamiausių ir paslaptingiausių kino kūrėjų, reputaciją.

„Conquest of the Useless“ – tai Herzogo dienoraštis, pildytas minėto filmo kūrimo metu, nuo 1979 m. birželio iki 1981 m. lapkričio. Jo užrašai – lyg keisto košmaro paliesti, pilni neįtikėtinų įspūdžių. Autorius juose atpasakoja įvairiausius reginius, keisčiausius nutikimus – kūrybinės komandos stovyklavietės užpuolimą ir padegimą; susidūrimą su sienos teritorijoje vykstančiu karu; ir neįmanomus techninius sprendimus, norint 320 tonų garlaivį pertempti per kalną, nenaudojant jokių specialiųjų efektų.

Knygos pratarmėje Herzogas skaitytojus įspėja, kad šis dienoraštis nereprezentuoja to, kas vyko filmo kūrimo aikštelėje, šie įrašai yra labiau „vidiniai išgyvenimai, gimę džiunglių kliedėjime“. Šis leidinys – nepaprastas žvilgsnis į Wernerio Herzogo genialaus proto vingius, kuriant vieną didžiausių jo pasiekimų.

Užsakyti leidinį