Informacija
iBiblioteka
DUK

Wendy J. Meaden, Michael A. Brown „Theatre Masks Out Side In: Perspectives on Mask History, Design, Construction, and Performance“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Knygos autoriai iš įvairių perspektyvų nagrinėja kaukių fenomeną, apimantį istoriją, dizainą, konstravimą ir pritaikymą. Kiekviename skyriuje pateikiama pagrindinė informacija apie kaukių tyrimo sritis, įskaitant jų istoriją ir naudojimą, teatro tradicijas, praktinius režisūros principus, etiudų atlikimą, dizaino analizę, kaukių kūrimo būdus ir makiažo vertinimą kaip kaukę. Knygoje taip pat yra menininkų interviu, teatro kompanijų profiliai ir daugybė iliustracijų, kurios padeda išsamiai apžvelgti kaukių stilių ir jų panaudos įvairovę.

Wendy J. Meaden yra menininkė, pedagogė ir kostiumų dizainerė, kuri dalyvavo Indiana Repertory Theatre, Indianapolio vaikų muziejaus ir Cardinal Stage Company projektuose. Jos aistra kaukėms kilo iš dizaino kūrimo, tarptautinio bendradarbiavimo ir dėstymo praktikos.

Michael A. Brown, būdamas studentas, pradėjo tyrinėti kaukes. Vėliau jis tęsė šią veiklą dėstydamas prestižinėje Londono tarptautinėje scenos meno mokykloje, kuri buvo paremta Jacqueso Lecoqo mokymo metodais. Jis taip pat vaidino ir režisavo daugybę teatro spektaklių JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Kinijoje, dirbo kaip pantomimos aktorius ir treneris tarptautiniu reiškiniu tapusiame spektaklyje „War Horse“ („Kovinis žirgas“) bei vaidybiniame filme „Gravita“. Šiuo metu Michael A. Brown yra magistro studijų vadovas Vaidybos ir šiuolaikinio spektaklio kūrimo programai Kolumbijos koledže, kuris yra Čikagoje.

Užsakyti leidinį