Informacija
iBiblioteka
DUK

Vytautas Levandauskas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūra: stilių raida“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Vytautas Levandauskas yra Lietuvos architektūros istorikas, architektūrologas, menotyrininkas ir humanitarinių mokslų habilituotas daktaras. Jis yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorius ir 2015 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas. Levandauskas tyrinėjo Lietuvos renesanso, klasicizmo ir kitų stilių architektūrą, kultūros paminklus, architektūros mokslo istoriją ir ikonografiją. Jis vadovavo Kauno miesto teritorijų istoriniams urbanistiniams ir kultūrologiniams tyrimams.

Levandauskas yra bendraautorius arba vienas iš autorų daugelio fundamentalių architektūros istorijos veikalų, monografijų ir knygų. Jis taip pat parašė daugiau kaip 200 straipsnių apie architektūros istoriją, paveldosaugą ir kitus klausimus, kurie buvo paskelbti moksliniuose, enciklopediniuose ir periodiniuose leidiniuose.

Levandauskas yra žinomas kaip vienas iš geriausių Lietuvos architektūros istorikų, kurio darbai yra vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jo tyrimai ir publikacijos padeda išsaugoti ir suprasti Lietuvos architektūros paveldą.

Monografija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūra: stilių raida” yra mokslo darbas, kuris nagrinėja Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės architektūros istoriją nuo valstybės susikūrimo XIII a. viduryje iki trečiojo ATR padalijimo 1795 m. Ši monografija apima ne tik dabartinės Lietuvos, bet ir Gudijos, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos žemes, kurios priklausė LDK. Monografija paremta įvairių šalių mokslininkų ir paties autoriaus atliktais architektūrologiniais, istoriniais, ikonografiniais ir natūros tyrimais.

Architektūros stilių raida aprėpia romanikos, gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo architektūrą. Knyga chronologiškai perteikia pastatų tipus ir atskleidžia architektūros raidos savitumus, susijusius su krašto politiniu, konfesiniu ir kultūriniu gyvenimu. Leidinys gausiai iliustruotas architektūros paminklų planais, ikonografinių vaizdų reprodukcijomis, menininkų sukurtomis rekonstrukcijomis ir iš natūros darytomis nuotraukomis.

Ši knyga yra skirta architektams, istorikams ir visiems, kurie domisi kultūros ir meno istorija. Tai yra išsamus ir kruopščiai parengtas darbas, kuris suteikia vertingos informacijos apie Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės architektūros istoriją ir jos raidą per amžius.

Užsakyti leidinį