Vytautas Bagdonas „Mūsų Ferdinandas. Tokį jį prisimename… ”

2. Vytautas Bagdonas „Mūsų Ferdinandas. Tokį jį prisimename... ”
Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

Aktorius Ferdinandas Jakšys (1937- 2022) gimė Svėdasuose, mokėsi Utenos medicinos mokykloje, įgijo sanitaro specialybę. Vėliau studijavo Lietuvos konservatorijos Teatriniame fakultete, įgijo aktoriaus išsilavinimą, taip pat neakivaizdžiai tęsė studijas Maskvos valstybiniame A. Lunačiarskio teatro meno institute (GITIS) teatrologijos fakultete.
Vaidino Šiaulių valstybiniame dramos teatre (1961–1965), buvo naujai įkurto Vilniaus Jaunimo teatro aktorius ir režisierius (1965–1995), dėstė Lietuvos konservatorijos Aktoriaus meistriškumo katedroje (1980–1984). Tapo Vilniaus senjorų teatro režisieriumi ir meno vadovu (1994–2011), vaidino įvairių teatro trupių pastatymuose, rengė autorines programas. Scenoje ir kine sukūrė daugiau kaip šimtą vaidmenų. F. Jakšio vaidybai būdingas humoras, grotesko atspalviai, akcentuotos detalės. 2018 m. jam suteiktas Anykščių garbės piliečio vardas.

Knygoje „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename…” pateikiami su aktoriumi artimiau bendravusių žmonių prisiminimai, fragmentai iš vietinės ir šalies žiniasklaidos publikacijų. Atskleidžiami biografiniai faktai, cituojamos jo rašyto dienoraščio eilutės. Knyga iliustruota fotografijomis iš aktoriaus asmeninio archyvo, nuotraukų knygai pateikė ir kiti jį pažinoję žmonės.

Užsakyti leidinį