Informacija
iBiblioteka
DUK

Trevor Noah „Gimęs neteisėtai. Pasakojimai iš vaikystės Pietų Afrikos Respublikoje”

Trevor Noah "Gimęs neteisėtai. Pasakojimai iš vaikystės Pietų Afrikos Respublikoje"

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Trevor Noah yra Pietų Afrikos komikas, rašytojas, prodiuseris, politikos apžvalgininkas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas, gimęs 1984 metais Johanesburge, Pietų Afrikos respublikoje. Jo tėvas buvo šveicarų ir vokiečių kilmės, o motina priklausė etninei kosų (Xhosa) grupei. Dėl apartheido įstatymų, kurie klasifikavo žmones pagal jų rasę, Noah buvo priskirtas spalvotųjų kategorijai, o jo tėvas buvo laikomas baltaodžiu, o motina – juodaodžia. Tuo metu skirtingų rasių tėvų santykiai buvo laikomi neteisėtais, o už tokią sąjungą bausdavo penkerių metų kalėjimu. Tačiau mišrių vedybų draudimas buvo atšauktas praėjus metams po Noah gimimo.

Trevor Noah yra laimėjęs daugybę įvairių apdovanojimų, tarp jų yra Primetime Emmy Aword už meninius ir techninius nuopelnus Amerikos televizijos pramonei. Jis taip pat buvo įtrauktas į „35 žinomiausių žmonių Niujorko žiniasklaidoje“ sąrašą, kurį sudarė „The Hollywood Reporter“ 2017 ir 2018 metais, o žurnalas „Time“ jį įtraukė į įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką 2018 metais. Be to, 2023 metais jis laimėjo Erasmus prizą.

Trevoro Noah gyvenimo kelias yra neįtikėtinas. Jis panašus į pasakojimą apie išdykėlį berniuką, kuris augo ir tapo motyvuotu jaunuoliu, nors pasaulis jam nebuvo palankus. Tai taip pat yra istorija apie jo ryšį su bebaime – maištinga ir karštai religinga motina, kuri siekė išgelbėti savo sūnų nuo skurdo, smurto ir prievartos spąstų. Knygoje pateiktos istorijos yra linksmos, dramatiškos ir neabejotinai paveikios, nes per šios šeimos prizmę atskleidžiamas šiurpus gyvenimas Pietų Afrikoje apartheido sąlygomis. Šie išskirtiniai prisiminimai, persmelkti provokuojančios socialinės kritikos, yra geriau nei bet koks istorinis ar akademinis veikalas, nes jie tikrai atskleidžia apartheido žalą.

Užsakyti leidinį