Informacija
iBiblioteka
DUK

Rasa Janulevičiūtė, Irena Rudzinskienė, Danielius Balčiūnas „Lietuvos pramoninio baldų dizaino istorijos tyrimas: „Ventos“ metraščiai“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Dabartinės baldų gamybos įmonės UAB „Venta LT“ istorija siejasi su 1925 ir 1931 metais. 1925 metais Šiauliuose pradėjo veikti baldų dirbtuvė, o 1931 metais Mosiejaus (Mozės) Raiko ir Joselio (Juozo) Rodo baldų gamybos fabrikas „Rūdė“ pradėjo savo veiklą. Per šimtametę savo istoriją įmonė patyrė daugybę pokyčių. Pradėjusi veikti tarpukaryje, per Antrąjį pasaulinį karą buvo atimta iš savininkų ir po karo tapo valstybine. Įmonė keitė pavadinimą kelis kartus. Šiandien įmonė naudoja 1974 metais įkurto Baldų gamybinio susivienijimo „Venta“ pavadinimą.

Knyga, paremta „Ventos LT“ archyve esančiais metraščiais ir 1978-1990 m. įmonėje veikusios kraštotyrininkų grupės „Jovaras“ kraštotyros darbais, susideda iš pagrindinės dalies, straipsnio ir dviejų priedų. Pagrindinėje dalyje „Nuo „Rūdės“ iki „Ventos“ apibendrinta kraštotyros darbuose užfiksuota įmonės istorija. Jos veikla suskirstyta laikotarpiais, nurodyti pagrindiniai faktai, paminėti jai vadovavę ir prie jos plėtros prisidėję asmenys. Aprašytas ir kultūrinis ventiečių gyvenimas, saviveiklos kolektyvai, kiti laisvalaikio užsiėmimai, padėję suburti darbuotojus. Straipsnyje „Lietuvos baldų pramonės ir dizaino aspektai: „Ventos“ kraštotyros darbų duomenys“ išnagrinėti pramonės plėtotės Lietuvoje ir pramoninio baldų dizaino klausimai. Pirmame priede pateikta chronologinė „Ventoje“ gamintų kėdžių diagrama. Ji papildyta vizualia medžiaga – kėdžių nuotraukomis, brėžiniais. Antrame priede „Įmonės gaminiai“ publikuojami dokumentai apie 1946-1990 m. gamintų baldų asortimentą.

Užsakyti leidinį