Informacija
iBiblioteka
DUK

Paul Fischer „The Man Who Invented Motion Pictures“

Louis Aimé Augustin Le Prince (1841-1890) buvo prancūzų menininkas ir ankstyvosios kino kameros išradėjas, kuris galbūt buvo pirmasis asmuo, nufilmavęs judančių nuotraukų seką, naudodamas vieno objektyvo kamerą ir juostelę. Šioje knygoje pasakojama trilerį primenanti istorija apie jo padarytą išradimą ir paslaptingą dingimą, gilinamasi į asmeninio gyvenimo, veiklos, pradingimo ir palikimo aplinkybes.

1890 m. Le Prince’ui buvo suteikti patentai keturiose šalyse, aplenkiant jo varžovus, kurie taip pat stengėsi atlikti tą pačią užduotį. Tačiau likus vos kelioms savaitėms iki savo išradimo pristatymo pasauliui, jis paslaptingai dingo ir niekas daugiau jo nei matė, nei girdėjo. Po trejų su puse metų Le Prince’o konkurentas Thomas Edisonas pristatė šį įrenginį, tvirtindamas, kad pats jį išrado. Taigi, žmogus, kuris paskyrė savo gyvenimą prisiminimų išsaugojimui, iki šiol tebėra prarastas istorijai.

Ši knyga yra informatyvus ir meistriškai sustyguotas pasakojimas, pristatantis nežinomą kinematografo gimimo istoriją ir nušviečiantis neįmintą Le Prince’o dingimo paslaptį. Tai yra vertingas išteklius tiems, kurie domisi kino istorija ir nori sužinoti daugiau apie šio svarbaus išradėjo gyvenimą ir darbą.

Užsakyti leidinį