Informacija
iBiblioteka
DUK

„Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos = The invisibles. Historic furniture from a contemporary design perspective“

Įvertink knygą!
[Bendrai: 0 Vidurkis: 0]

 

Katalogas, skirtas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje organizuotai parodai „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“, kviečia naujai pažvelgti į Lietuvos muziejų kolekcijose saugomus baldus – skirtingiems laikotarpiams priklausančius objektus ir interjero detales, pateiktus kartu su šiuolaikinių dizainerių bei menininkų kūriniais. Parodos kuratoriai dizaineriai Vytautas Gečas, Marija Puipaitė ir Monika Lipšic. Jos tikslas – pristatyti šiuos įvairių laikotarpių kasdienybės „tyliuosius“ daiktus ir supažindinti žiūrovus su senosiomis baldų gamybos technologijomis bei restauravimo ypatybėmis, Lietuvos istorinio interjero kultūra.

Pavadinime baldai įvardijami „nematomais“, nes tūno saugyklose ir neretai kartu su už jų slypinčiomis istorijomis yra prieinami tik saugotojams, istorikams ir restauratoriams.

Greta eksponatų iš muziejų saugyklų ir šiuolaikinių kūrėjų specialiai parodai sukurtų dizaino darbų čia pristatomi Lietuvos ir užsienio dizainerių bei prekinių ženklų  anksčiau sukurti arba tiražuojami dizaino objektai. Šie kūriniai papildo bei komentuoja iš Lietuvos muziejų saugyklų kuratorių atrinktus istorinius baldus.

Užsakyti leidinį